US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,32 %
NASDAQ+0,22 %
DOW JONES+0,60 %
PX+0,00 %
ČEZ+0,00 %
NVIDIA-0,30 %

Vstup Ferrari na burzu by mohl vynést téměř 900 milionů dolarů

Italský výrobce sportovních automobilů Ferrari hodlá v rámci plánovaného vstupu na newyorskou burzu nabídnout investorům 17,2 milionu akcií v ceně 48 až 52 dolarů za kus. Prodej akcií by tak mohl vynést téměř 900 milionů dolarů. Vyplývá to z dokumentu, který automobilka zveřejnila.

Redakce IW
Redakce IW
10. 10. 2015 | 6:05
Auta

Podíl určený k prodeji odpovídá zhruba devíti procentům celkového akciového kapitálu podniku. Stanovené cenové rozpětí ohodnocuje celý podnik až na téměř deset miliard dolarů.

Ferrari je součástí italsko-americké automobilové skupiny Fiat Chrysler Automobiles. Ta podle agentury Reuters uvedla, že počítá se vstupem Ferrari na burzu do poloviny října.

Fiat Chrysler vlastní ve Ferrari zhruba 90% podíl. Akcie Ferrari, které v rámci vstupu divize na burzu neprodá, hodlá rozdělit mezi své akcionáře.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

Americké akcieAutaFerrariPrimární úpis akcií (IPO)
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

10. 12.-Andrej Rády
Investiční bubliny