US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,63 %
NASDAQ+0,47 %
S&P 500+0,52 %
ČEZ+2,84 %
KB+0,40 %
Erste+0,06 %

Afrika a Čína mají předběžné smlouvy o spolupráci za 17 miliard dolarů

Čínské podniky a bankovní domy se v Pekingu předběžně dohodly se svými protějšky z Afriky na spolupráci v oblasti infrastruktury, energetiky nebo informačních technologií. Hodnota kontraktů dosahuje podle čínské státní tiskévé agentury Xinhua 17 miliard dolarů.

Redakce IW
Redakce IW
28. 7. 2016 | 17:46
Čína

Firmy a finanční instituce na čínsko-africkém ekonomickém a obchodním fóru v Pekingu podepsaly podle čínských médií předběžnou smlouvu k 39 dohodám o spolupráci. Akce se zúčastnilo více než 400 delegátů, uvedla agentura Reuters.

Čínský prezident Si Ťin-pching loni u příležitosti prvního čínsko-afrického summitu pořádaného na africkém kontinentě uvedl, že Čína poskytne 60 miliard dolarů (1,5 bilionu Kč) na rozvoj Afriky. Finanční prostředky by měly jít na podporu zemědělství, výstavbu silnic, přístavů a umoření některých dluhů.

Kampaň bude podle čínských představitelů pokračovat i přesto, že růst čínské ekonomiky nyní zpomaluje.

Zdroj: ČTK

AfrikaČína
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

27. 6.-Vendula Pokorná