US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,32 %
NASDAQ+0,79 %
DOW JONES+0,67 %
PX-0,05 %
ČEZ-0,62 %
NVIDIA+3,08 %

ČTÚ: Byly dokončeny podmínky plánované aukce kmitočtů pro mobilní sítě 5G

Mluvčí Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) uvedl, že byly dokončeny podmínky plánované aukce kmitočtů v pásmech 700 a 3 500 MHz pro mobilní sítě 5G. Nyní budou předloženy k veřejné konzultaci, v srpnu půjde materiál na vládu a v září až říjnu bude vypsaná aukce.

Redakce IW
Redakce IW
11. 6. 2019 | 10:55
Telekomunikace

Operátoři budou moci sítě spouštět od poloviny příštího roku. Výnos z aukce stát odhaduje na zhruba 8 miliard Kč a zároveň si od ní slibuje příchod čtvrtého operátora a zvýšení konkurence na trhu.

"Nastíněný postup je v souladu s očekáváním. ČTÚ chce vyhradit část 700MHz spektra pro potenciálního nového operátora, což je jedno z velkých rizik pro O2 Czech Republic. Očekáváme, že v souvislosti s aukcemi kmitočtů by se měl CAPEX společnosti O2 pohybovat kolem nebo nad 100 miliony eur, což je čtvrtina ročního zisku EBITDA (to by vedlo jen k mírnému zvýšení zadlužení)," říká analytik  Petr Bártek z České spořitelny.

"Zájem o aukci v minulosti předběžně potvrdila firma Nordic Telecom, nicméně její účast bude závislá především na stanovených podmínkách. Údajně se hovoří i o zahraničních zájemcích," říká analytik Miroslav Frayer z Komerční banky.

Zdroj: Komerční banka, Česká spořitelna

O2 Czech Republic (dříve Telefónica C.R.)Telekomunikace
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciový trh je asymetricky nakloněný býkům, chce to ale někdy hodně pevné nervy

Akciový trh je asymetricky nakloněný býkům, chce to ale někdy hodně pevné nervy

20. 10.-Andrej Rády
Akciový trh