US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,57 %
NASDAQ-0,33 %
S&P 500-0,10 %
ČEZ+0,32 %
KB-1,06 %
Erste+1,74 %

Čtvrtletní zisk automobilky Suzuki klesl na dvouleté minimum

Čtvrtletní provozní zisk japonské automobilky Suzuki Motor se meziročně snížil o téměř sedm procent na dvouleté minimum 82 miliard jenů. Oznámila to ve čtvrtek firma. Za poklesem zisku stál slabší prodej v Číně, Evropě a Indii i nepříznivý vývoj měnových kurzů.

Redakce IW
Redakce IW
1. 11. 2018 | 19:04
Japonsko

Provozní zisk ve druhém finančním čtvrtletí končícím v září tak zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej odhadovali na téměř 94 miliard jenů. Automobilka nicméně zvýšila odhad celoročního provozního zisku na 350 miliard jenů z dříve předpokládaných 340 miliard jenů. Celoroční zisk by však měl i podle nové prognózy klesnout z rekordních 374,2 miliardy jenů v předchozím roce.

Poptávku po automobilech v Indii, která je největším trhem Suzuki, v posledních měsících podkopávají vysoké ceny ropy, stoupající úrokové sazby a slabší kurz domácí měny. Automobilka nicméně zlepšila odhad globálního celoročního prodeje na rekordních 3,34 milionu vozů z dříve předpokládaných 3,3 milionu vozů, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

AutaJaponskoVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

15. 9.-Petr Novotný
Investiční strategie