Je vám na trzích horko? Na těchto sedmi se spolehlivě zchladíte

Světový nemovitostní trh pokračuje v oživení. Boom ale neprobíhá všude stejným tempem, některé trhy s bydlením dokonce na hodnotě prudce ztrácejí.
Podle Global Property Guide rostly za první kvartál 2015 ceny domů v 25 z 38 světových nemovitostních trhů, pro které jsou zatím dostupná inflačně očištěná data. Trhů, kde ceny nemovitostí klesaly, nebylo mnoho. Kterých sedm zemí se potýká s nejhlubším poklesem cen domů?
7. Španělsko
Ceny nemovitostí ve Španělsku klesly meziročně o 2,12 %, což je znatelné zlepšení oproti minulému roku, kdy byl pokles dokonce 5,41%.
6. Mexiko
Ceny bydlení v Mexiku klesly meziročně o 2,43 % ve srovnání s růstem o 0,82 % v roce 2015.
5. Dubaj
Meziroční pokles cen nemovitostí dosáhl 2,72 %, což je daleko horší výsledek, když číslo porovnáme s 31,57% růstem v roce 2014. Dubaj se projevila jako nejvíce volatilní trh, výjimkou nejsou dvojciferné procentuální ztráty následované dvojcifernými zisky.
4. Singapur
Ceny bydlení v Singapuru klesly meziročně o 3,42 %, loni se v prvním kvartálu snížily o 1,91 %.
3. Peking
Ceny domů klesly meziročně o 5,33 %. Je to smutný výsledek, když vezmeme v úvahu, že loni zažíval Peking 10,04% růst. V situaci klesajících cen nemovitostí čínská vláda pracuje na tom, aby zabránila krachu. Uvolňuje podmínky pro udělování hypoték a skupuje neprodané domy.
2. Rusko
Meziročně v Rusku padaly ceny o 9,61 %, před rokem o 5,15 %. Tlak na realitním trhu je pouze jedním ze symptomů ruské finanční krize způsobené klesajícími cenami ropy a sankcemi.
1. Kyjev
Ceny kyjevských nemovitostí se propadly o neuvěřitelných 36,51 % meziročně, loni se ve stejné době snížily jen o 2,92 %.