Investicniweb.cz: TOP 10 článků týdne

Deset nejlepších článků a videí na Investicniweb.cz uplynulého týdne.
Investování: Kašlete na tržní mýty a obchodujte rozumem Investovat podle hvězdiček a palců v investičně zaměřených médiích se vyplatí jen málokdy. Investiční manažer a komentátor Ken Fisher to dobře ví, dokonce o tom napsal knihu Debunkery: Learn It, Do It and Profit from It - Seeing Through Wall Street's Money-Killing Myths. Ano, řada mýtů skutečně dokáže doslova zabít vaše peníze. Podívejme se na některé nejběžnější a pokusme se je s Kenem Fisherem vyvrátit.
KUPOVAT: Akcie jsou nejlevnější za desítky let, shodují se analytici Na americkém trhu došlo na konci minulého týdne k zajímavému úkazu - teprve podruhé od začátku býčího trhu v březnu 2009 akcie klesaly, když zároveň analytici zvyšovali své odhady zisku americkým společností. Firmy zahrnuté v indexu S&P 500 by měly letos vydělat o 18 % více než loni, vyplývá z průzkumu agentury Bloomberg mezi více než devíti tisíci analytiky. Květnový a červnový pokles trhu tak posunul ocenění akcií na nejnižší úrovně za uplynulých 26 let.
20 institucí s největší expozicí v řeckém dluhu Řecký parlament ve středu schválil úsporná opatření, která mají státní pokladně přinést přes 78 miliard eur a oddálil (alespoň na čas) hrozbu bankrotu. Scénáři, které mohou nastat, pokud Řecko zbankrotuje, jsme se již zabývali mnohokrát. Na základě průzkumu Barclays se nyní zaměříme na jednotlivé společnosti a vládní a nevládní instituce, které mají co do činění s řeckým zadlužením. Pokud by tedy v budoucnu k restrukturalizaci nakonec přeci jen došlo, musely by se vypořádat s odpisy mnoha svých pohledávek.
Michal Stupavský: Které české akcie jsou favority druhého pololetí? Vývoj akciových trhů v druhé polovině roku bude ovlivněn zejména tempem globálního ekonomického růstu a situací okolo řecké krize. Celkově jsou akciové trhy oproti dlouholetým průměrům atraktivně oceněny. Výhled do konce roku a pohled na konkrétní tituly z pražské burzy v podání Michala Stupavského, portfoliomanažera společnosti Conseq.
Bojíte se akcií? Zkuste deset investičních alternativ Uplynulé týdny byly pro akcie špatné. Investoři jakoby nevěděli, kam vložit své peníze. S rostoucí nejistotou na trzích roste i nerozhodnost v řadách investorů. Kam investovat bezpečně a s jistotou výnosu? Pro ty, kdo mají rádi riziko, je na trhu celá řada jiných aktiv než akcie. Existují i alternativy, které s sebou přinášejí nejen peníze, ale i požitek. Jaké to jsou? Co v současnosti sledují velcí investoři? O akcie strach nemají, varuje Belski Brian Belski je investičním stratégem společnosti Oppenheimer & Co. Ve svém aktuálním reportu se zamýšlí nad svými diskusemi s klienty a překládá je do normální řeči. Výsledek je jasný - investoři se nebojí o nejbližší budoucnost akciových trhů.
Petr Žabža: Ve druhém pololetí bych se vyvaroval nákupů bankovních titulů Které tituly obchodované na pražské burze mají dobré vyhlídky do druhé poloviny roku? Zaměřil bych se na společnosti, které jsou podhodnocené a mají růstový potenciál. Naopak bych nenavyšoval pozice na bankovních titulech, říká Petr Žabža, makléř Patrie Direct.
Jak zajistit portfolio v nejisté době pro případ další "černé labutě"? Mark Spitznagel, zakladatel fondu Universa Investments, spolu se svými třemi kolegy čeká na příchod dalších hrozivých událostí, tzv. černých labutí, které běžným investorům decimují portfolia. Jeho hedgeový fond sází na nejkatastrofálnější scénáře, které by mohly nastat jen s nepatrnou pravděpodobností, ale významně by ochromily světové trhy. V 95 případech ze 100 zaznamenává ztrátu.
Proč jsme tak strašní investoři? Neurologové mají jasné vysvětlení Z výzkumů vyplývá, že lidé, především muži, jsou neurologicky předurčeni k tomu, aby činili špatná rozhodnutí. Jejich investiční rozhodování stojí na vlastnostech, jako jsou hrdost, touha po něčem novém a stesk po domově. Tim Adams z britského deníku Guardian shrnul nejnovější poznatky na téma testosteron a finance.
Hospodářské oživení v ohrožení. Na vině jsou spotřebitelé První polovina roku je za námi. Pozornost ekonomů se ve druhém pololetí bude upírat mimo jiné na spotřebitele. Ti jsou ve Spojených státech tradičně motorem ekonomiky. Zpomalení spotřeby domácností v prvním pololetí bylo větší, než se čekalo. Podepsalo se na pozvolnějším růstu vyspělých ekonomik. Tento vývoj měl dopad i na akciové trhy, které od května do tohoto týdne zažívaly pokles.
Aktuality
