US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ-0,57 %
KB-0,86 %
Erste-1,10 %

Investicniweb.cz: TOP 10 článků týdne

Deset nejlepších článků a videí na Investicniweb.cz uplynulého týdne.

Redakce IW
Redakce IW
11. 11. 2011 | 18:30

Richard Siuda (Conseq): Investoři se drží od finančního sektoru dál. Některé banky nemusejí dluhovou krizi ustát Jak investovat na současných turbulentních trzích? To by chtěl vědět snad každý investor. Akciové trhy kolísají a dříve téměř dogmatická představa, že jsou státní dluhopisy vyspělých zemí bezpečné, je minulostí. Preferujeme emerging markets, ale i v Evropě jsou firmy, kterých se současná krize prakticky nedotýká, tvrdí Richard Siuda, ředitel prodeje v investiční společnosti Conseq.

Galerie: Citigroup: Tyto akcie porostou díky boomu luxusního zboží ve světě Analytici ze Citigroup stále více preferují luxusní zboží. Do příštích týdnů věští tomuto odvětví silný býčí růst. Firmy z tohoto sektoru by měly v budoucnu vykazovat silné tržby a spotřebitelů, kteří jsou schopni utrácet za luxusní produkty, by mělo i přibývat. Jsou akcie firem jako Apple, Estée Lauder a Trinity pro investory výhodné? Podle analytiků ze Citi jednoznačně. Podívejte se tedy na 15 firem, které by měly z rostoucí obliby luxusu těžit nejvíce.

Euro cestuje na jih. Vsaďte na jeho pokles! Eurozóna se v posledních několika měsících potýká s největšími problémy od svého vzniku. Řecko zbankrotovalo a pod tlak se dostává i zbytek zemí PIIGS (Portugalsko, Irsko, Itálie, Řecko, Španělsko). Nekončící jednání čelních představitelů eurozóny vedla k vytvoření záchranného plánu, který měl na několik měsíců uklidnit nervózní finanční trhy. Vzápětí ovšem překvapilo Řecko, které oznámilo záměr vypsat referendum o dalším balíku finanční pomoci, čímž šokovalo trhy. Potíže Evropy nezmizely a záchranná opatření pouze oddalují nevyhnutelné.

5 pádných důvodů, proč Itálie není Řecko Itálie nedopadne jako Řecko, tvrdí Marc Chandler, šéf měnových analýz ve společnosti Brown Brothers Harriman. Určitá podobnost mezi Itálií a Řeckem, kde už investoři prakticky čekají na oficiální vyhlášení bankrotu, však existuje. Nebezpečný je především dopad případného krachu Itálie na celou evropskou ekonomiku. Italský dluh je totiž větší než řecký, irský, španělský a portugalský dohromady.

Zažijeme propad akcií o desítky procent? O recesi už si štěbetají vrabci na střechách. V eurozóně je považována za hotovou věc, ve Spojených státech ještě optimisté věří v "proklouznutí" ekonomiky těsně v kladném teritoriu hospodářského růstu. Co bude znamenat recese pro akcie? To ukazuje zajímavý graf z dílny Jamese Stacka InvesTech Research. K jakým vede závěrům?

8 pondělků do roku 2012: Sázejte na rozvíjející se trhy (Robert Buckland, Citigroup) Zisky na akcii budou v příštím roce horší, než se čekalo. Přesto bude možné najít zajímavé příležitosti, a to zejména díky rychlému růstu rozvíjejících se ekonomik, říká hlavní akciový stratég Citi Robert Buckland. Ten je druhým zpovídaným v rámci cyklu Investičního webu, během kterého vám až do konce tohoto roku nabízíme názory jednoho zahraničního experta na investiční rok 2012.

Francie: Připojí se těžká evropská váha k zemím PIIGS? Velké haló okolo Řecka, pak konec "nesmrtelného" Berlusconiho, a teď Francie?! To už nám toho v Evropě moc nezbývá. Ale trhy mají jasno - výnosy francouzských dluhopisů strmě rostou, velká francouzská expozice v italských dluzích a prakticky nulový hospodářský růst posouvají Francii mezi ostře sledované země starého kontinentu. Proč investoři stále méně věří Francii?

VIDEO: Technická analýza varuje, akcie Erste mohou spadnout až na 330 korun Kurz akcií Erste Bank Group patří nyní na pražské burze k nejsledovanějším. Divoké pohyby lákají především krátkodobé spekulanty. Kurz v posledních týdnech ovlivňují především zprávy o dalším osudu eurozóny, ale podceňovat nelze ani technické faktory. Analýzu burzovního grafu Erste Group Bank nabízí Tomáš Rojík z Fio banky.

Éra levné ropy nekončí. Nenechte se zmást teoriemi a vrcholu ropy se nebojte! O krizi z nedostatku ropy se mluví dlouho. Začalo to v sedmdesátých letech a termín vyčerpání ropných zásob se již několikrát posouval. Jak to je doopravdy? Možná bychom všechny katastrofální predikce ve stylu válek o ropu, vyčerpání zásob zemního plynu nebo zničujícího globálního oteplování neměli brát tak vážně. Možná stojí za všemi takovými teoriemi něčí zájmy.

Na světě žije 7 miliard lidí. S těmito firmami na tom vyděláte Ano, je nás sedm miliard. A jistě alespoň miliony drobných investorů. Že vás nebaví sledovat každý den nové hospodářské výsledky a makroúdaje? Tak vsaďte na zásadní demografický trend - bude nás ještě víc, a zdrojů přitom v podstatě stejně. Z toho plyne jediné - investujte do zemědělství, vody, energetiky a zdravotní péče.

Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár
Informační technologie