US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+1,81 %
NASDAQ+2,00 %
DOW JONES+2,29 %
PX-1,03 %
ČEZ+0,33 %
NVIDIA+6,15 %

Řecko odstranilo poslední překážku k získání dalších peněz

Řecko ve čtvrtek odstranilo poslední překážku k uvolnění dalších peněz ze záchranného úvěru od Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu. Zákonodárci schválili poslední právní předpisy požadované věřiteli, a ukončili tak dva měsíce tahanic kvůli nepopulárním opatřením na reorganizaci ekonomiky. Celkem má Řecko obdržet 5,8 miliardy eur.

Redakce IW
Redakce IW
25. 7. 2013 | 18:04
Řecko

Zákonodárci na zasedání svolaném v době letních prázdnin schválili nový daňový zákon a poslední kroky k dokončení kontroverzního přesunu státních úředníků.

První peníze by měly Atény obdržet v pondělí. Řecko má získat 2,5 miliardy eur od záchranného fondu eurozóny EFSF, 1,5 miliardy od centrálních bank eurozóny ze zisku z dluhopisů a 1,8 miliardy eur od MMF. V závislosti na zavádění dalších reforem by Atény měly dostat další jednu miliardu eur v říjnu.

Trojka mezinárodních věřitelů, tedy zástupci Evropské komise, Evropské centrální banky a MMF, se do Atén vrátí na podzim, aby zjistila, zda vláda bude potřebovat další úspory ke splnění rozpočtových cílů pro roky 2015 a 2016. Vládní koalice však další úspory odmítá, protože narůstá odpor vůči pomoci. Země je již šestým rokem v recesi a míra nezaměstnanosti se blíží rekordním 27 %.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

Evropská unieŘecko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Můžou letos čínské akcie překonat americkou konkurenci?

Můžou letos čínské akcie překonat americkou konkurenci?

2. 2.-Andrej Rády
Čína