US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,79 %
NASDAQ+1,15 %
DOW JONES+1,01 %
PX+0,74 %
ČEZ+0,31 %
NVIDIA+2,21 %

Španělsko: HDP v 1Q2013 -0,5 % mezikvartálně, -2,0 % meziročně (ve 4Q2012 -0,79 % mezikvartálně, -1,94 % meziročně)

Redakce IW
Redakce IW
30. 4. 2013 | 9:01
HDP

Španělská ekonomika v prvním čtvrtletí pokračovala v poklesu, který zahájila před necelými dvěma lety. V mezičtvrtletním srovnání se ale pokles hrubého domácího produktu (HDP) zmírnil na 0,5 % oproti hodnotě 0,8 % na konci minulého roku. Vyplývá to z dnes zveřejněné předběžné zprávy tamního statistického úřadu.

Meziroční tempo poklesu však podle ní zrychlilo na 2 % oproti hodnotě 1,9 % v minulém čtvrtletí.

Údaje se shodují s odhady analytiků oslovených agenturou Reuters i s odhadem, který minulý týden zveřejnila španělská centrální banka.

Španělská ekonomika se v polovině roku 2011 propadla do druhé recese od roku 2009. Dolů ji srážejí dopady krachu tamního realitního trhu na bankovní sektor a celou ekonomickou aktivitu a v poslední době také vládní úsporná opatření.

Zdroj: ČTK, Bloomberg

HDPŠpanělsko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciový trh je asymetricky nakloněný býkům, chce to ale někdy hodně pevné nervy

Akciový trh je asymetricky nakloněný býkům, chce to ale někdy hodně pevné nervy

20. 10.-Andrej Rády
Akciový trh