Podnikání: Jaké jsou nejčastější začátečnické chyby

Chcete řídit drahá auta, bydlet v luxusu a pít to nejdražší šampaňské? Není problém. Stačí jen vydělat dostatečné množství peněz. Můžete začít s hazardem v jakékoli formě, nebo začít podnikat. To chce ale velkou dávku odvahy, dobrý nápad a počáteční kapitál. Pokud splňujete tyto předpoklady, není problém začít. Je ale třeba vyvarovat se chyb, které vás mohou stát mnoho peněz a bez kterých nebudete moct pokračovat.
1. Přehnaná investice
Mnoho podnikatelů investuje do věcí jako jsou kanceláře, firemní auto, nebo drahé vybavení. Neuvědomují si ale, že tak činí dříve, než by museli. Jedná se totiž o velmi drahá odvětví, jež mohou celé podnikání přiblížit krachu. Neinvestujte do věcí, které nejsou nezbytně nutné. Počkejte si až na dobu, kdy je budete skutečně potřebovat.
2. Podceňování výdajů
S každým podnikáním jsou spojené výdaje. Lidem pak dělají vrásky na čele ty, s kterými absolutně nepočítali. Zjistěte si, za co všechno budete muset platit a počítejte s tím, že to bude víc, než jste počítali.
3. Otestujte a až pak investujte
Dychtivý podnikatelé investují neskutečné sumy peněz do svých produktů. Hlavně proto, aby byly dokonalé a porazily konkurenci. Dělají to ale ve chvíli, kdy ani neví, jestli je na jejich produkt trh připravený a jestli je o něj zájem. Je nutné výrobek otestovat u spotřebitelů, nebo odběratelů. Jinak vás přijde opravdu draho.
4. Zbytečné výdaje
Opravdu potřebujete to nejlepší vybavení kanceláře a firemních prostor? I jeden z nejbohatších mužů planety, Bill Gates, začínal jako mladý své podnikání u rodičů v garáži. Nerozhazujte zbytečně za luxusní a předražené věci. K podnikání je nepotřebujete.
5. Nevyhýbejte se daním
Můžete namítat, že jsou daňové podmínky pro podnikatele přísné, ale pokud nechcete jít do vězení, platit státu musíte. Nebojte se najmout dobrého a důvěryhodného účetního. Takový člověk se v daních umí orientovat a dokáže vám v dlouhodobém horizontu ušetřit spoustu peněz.
6. Útraty za do-it-yourself projekty
Samozřejmě, že budete chtít pro výrobu svých produktů najmout schopné a pracovité lidi. Pokud ale začínáte, je velmi pravděpodobné, že na to nebudete mít. Navíc je nutné si uvědomit, že návratnost investice do vlastního podnikání může zabrat nějaký ten měsíc a najímat zaměstnance bez jistoty výplaty může být nepříjemné. Naplánujte si vše, co můžete zvládnout sami. Pro složitější výrobní postupy je samozřejmě nutné najmout odborníky, ale i v tomto směru se dá šetřit.
7. Dělejte si vlastní Public relations
Je jasné, že musíte s vlastním výrobkem prorazit. Na solidní PR ale v začátcích mít nebudete. Nic není ztraceno. Buďte nadšení do vlastního projektu. Šiřte o něm informace a snažte se proniknout do co možná největšího okruhu případných spotřebitelů.
Zdroj: Openforum.com