Dva dny, kdy pojedou makromotory na plný plyn

Ve čtvrtek a v pátek čeká investory záplava makrodat, která mohou trhům ještě více přitížit, nebo poskytnout (alespoň v delším horizontu) nějakou naději. Španělsko a Řecko jsou v současnosti tématy číslo jedna a dvě (v náhodném pořadí), přesto mohou čtvrteční a páteční údaje s trhy zahýbat.
Čtvrtek
Čtvrteční ráno bude ve znamení doznívajících údajů z Korey a z Japonska, kde průmyslová výroba naznačila kondici asijských ekonomik.
Čtvrteční dopoledne bude patřit maloobchodním tržbám a nezaměstnanosti v Německu, inflaci a nezaměstnanosti za celou eurozónu a výrobní inflaci ve Francii (tu zmiňujeme spíše pro úplnost). V Irsku probíhá referendum o fiskálním paktu.
A odpoledne, po druhé hodině našeho času, to začne naplno: ADP report (tvorba pracovních míst v americkém firemním sektoru), zpřesněné údaje o HDP a pravidelná týdenní statistika o počtu lidí žádajících o podporu v nezaměstnanosti. Nakonec v 15:45 index nákupních manažerů v oblasti Chicaga. Kalendář doplní údaje o tržbách maloobchodních řetězců.
Pátek
Index nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu v Číně, Indii, a během dopoledne postupně ve všech evropských zemích a v Rusku, odpoledne pak v USA a v Kanadě. Minulý týden to bylo něco - červená, kam se podíváš (kromě USA).
A v půl třetí vrchol týdne - americký trh práce v květnu.
Čeká se 150 tisíc nových pracovních míst mimo zemědělství a stagnace celkové míry nezaměstnanosti na 8,1 % (tento údaj hodně pracuje se statistickými fígly, lidé mizejí ze statistik, když jsou dlouho bez práce a přestanou ji hledat).
Osobní příjmy a spotřeba doplní páteční odpoledne (aby se investoři nenudili). Pro USA tradiční ISM index nákupních manažerů jako třešnička na dortu. A k němu kávička v podobě stavebních výdajů (odhad +0,4 %) oslazená počty prodaných aut od jednotlivých výrobců.