US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,59 %
NASDAQ+0,44 %
S&P 500-0,05 %
ČEZ+0,00 %
KB+0,10 %
Erste-1,18 %

Americké akcie ve čtvrtek poprvé v tomto týdnu zpevnily, na trhu ale zůstává nejistota kvůli sporu USA-Čína

Americké akcie ve čtvrtek poprvé v tomto týdnu posílily. Na trzích nicméně přetrvávají obavy z negativního dopadu obchodního konfliktu mezi Spojenými státy a Čínou na hospodářský růst.

Redakce IW
Redakce IW
30. 5. 2019 | 22:30
Americké akcie

Index Dow si připsal 0,17 % na 25 169,88 bodu, širší index S&P 500 se zvýšil o 0,21 % na 2 788,86 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite vzrostl o 0,27 % na 7 567,72 bodu. Index volatility VIX klesl o 3,35 % na 17,30 bodu a výnos 10letých vládních dluhopisů USA se snížil o asi pět bazických bodů na 2,22 %.

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek prohlásil, že Spojené státy si v rozhovorech s Čínou vedou dobře a že Peking chce dosáhnout dohody.

Představitelé čínského ministerstva zahraničí nicméně obvinili Spojené státy z obchodního terorismu a uvedli, že by Čína mohla jako odvetné opatření proti otevřenému obchodnímu terorismu USA přestat dodávat na trh vzácné suroviny nezbytné například k výrobě mobilních telefonů.

Dolar mírně oslabil k euru, libra k dolaru klesla poprvé od ledna pod 1,26 USD

Na devizovém trhu ve čtvrtek britská libra k americkému dolaru poprvé od ledna sestoupila pod 1,26 USD. Dolů ji tlačily známky toho, že novým britským premiérem by se mohl stát někdo ze zastánců odchodu Británie z Evropské unie bez dohody.

Libra během čtvrtečního obchodování sestoupila až na 1,258 USD. Poté však část ztrát smazala a kolem 22.00 SELČ se prodávala za 1,261 USD. Proti středě tak ztrácela zhruba 0,1 %.

Euro si vůči libře připisovalo 0,2 % na 0,8829 GBP. K dolaru vykazovala jednotná evropská měna nárůst o 0,1 % na 1,1136 USD, a zůstávala tak v blízkosti dvouletého minima 1,11055 USD, na které klesla minulý týden.

Hlavní čtvrteční události na amerických trzích

Výsledková sezóna

  • Americký provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies v letošním prvním čtvrtletí navzdory růstu tržeb prodělal miliardu dolarů. Oznámila to ve čtvrtek večer firma. Hospodářské výsledky zveřejnila poprvé od vstupu na burzu.
  • Výsledky Dollar Tree v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,14 USD (v souladu s odhady), tržby 5,81 miliardy USD (odhad: 5,78 miliardy USD).
  • Výsledky Dollar General v 1Q: Čistý zisk na akcii 1,48 USD (odhad: 1,39 USD), tržby 6,62 miliardy USD (odhad: 6,57 miliardy USD).
  • Výsledky Costco Wholesale v 3QFY2019: Čistý zisk na akcii 2,05 USD (loni: 1,70 USD), čisté tržby 33,96 miliardy USD (loni: 31,62 miliardy USD).
  • Výsledky Gap v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,24 USD (odhad: 0,32 USD), tržby 3,7 miliardy USD (odhad: 3,8 miliardy USD).
  • Výsledky Dell Technologies v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,45 USD (odhad: 1,19 USD), tržby 21,91 miliardy USD (odhad: 22,26 miliardy USD).

Zdroj: CNBC, MarketWatch, ČTK

Americké akcieShrnutí obchodování v USA
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Čím dražší, tím atraktivnější: Popírají některé investice tržní logiku?

Čím dražší, tím atraktivnější: Popírají některé investice tržní logiku?

10. 9.-Andrej Rády
Ponaučení pro investory