Americký distributor McKesson koupí kanadskou síť lékáren Rexall

Americký distributor léčiv McKesson koupí kanadskou síť lékáren Rexall Health, čímž si upevní postavení na kanadském trhu. Přední kanadské podnikatelské skupině Katz Group zaplatí McKesson v rámci této transakce tři miliardy kanadských dolarů, sdělila ve středu americká firma.
McKesson po převzetí Rexall Health získá přístup k síti zhruba 470 lékáren ve střední a západní Kanadě. Akvizice doplní dosavadní aktivity, které má McKesson zejména ve provincii Ontario a v západní Kanadě, uvedly podle agentury Reuters obě společnosti.
Převzetí Rexall Health je už druhou velkou transakcí, kterou McKesson v poslední době oznámila. Minulý týden firma sdělila, že koupí dva poskytovatele péče pro pacienty s rakovinou za celkem 1,2 miliardy amerických dolarů.
Zdroj: ČTK