Antimonopolní úřad povolil spojení Orco Property Group a CPI

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil převzetí lucemburské developerské společnosti Orco Property Group skupinou CPI podnikatele Radovana Vítka. Transakce nenaruší hospodářskou soutěž. Rozhodnutí je pravomocné, úřad se spojením zabýval ve zjednodušeném řízení, oznámil ve středu v tiskové zprávě.
"Skupina Orco v České republice působí zejména v oblasti developmentu a výstavby, pronájmu a správy majetku. Úřad v rámci správního řízení zjistil, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže," uvedl předseda úřadu Petr Rafaj.
Společnost Orco předloni prošla výraznými změnami ve vedení, strategii i akcionářské struktuře. Akcionáři schválili snížení kapitálu na desetinu a největším akcionářem firmy se stal podnikatel Radovan Vítek.
Podle ekonomické databáze Prodata Orco Property Group ještě v květnu vlastnily z 30 % Aspley Ventures, Fetumar Development a Jagapa. Menšinové podíly měly ještě Nukasso Holdings a Gamala. Od počátku června ale držela 97,31 % akcií Orca firma CPI Property Group.
Společnost Orco vznikla v roce 1991 a je investorem, developerem a správcem nemovitostí v oblasti realit a hotelnictví ve střední Evropě. Firma podniká především v Praze, Berlíně, Varšavě a Budapešti, ale také na Slovensku a v Chorvatsku.
CPI patří k největším realitním investorům v Česku, kde je zároveň jedním z předních majitelů maloobchodních ploch. Společnosti patří několik nákupních center.
Zdroj: ČTK