US MARKETOtevírá za: 4 h 48 m
DOW JONES-0,64 %
NASDAQ+1,61 %
S&P 500+0,72 %
META+2,60 %
TSLA+6,75 %
AAPL+1,02 %

Mercuria převezme podíl na rafinériích ChemChina

Společnost Mercuria Group, jeden z největších obchodníků na světovém trhu s energiemi a komoditami, se dohodla s čínskou státní společností ChemChina na převzetí podílu na jejích rafinačních kapacitách. Bude-li dohoda uzavřena, Mercuria se stane první globální obchodní firmou, která bude mít podíl v čínské rafinérii, napsala agentura Reuters.

Podle jejích zdrojů ChemChina v rámci dohody zvýší svůj podíl na Mercurii ze současných 12 % a zůstane jejím menšinovým akcionářem.

Vedle velkých státních ropných firem ChemChina provozuje v Číně největší rafinační zařízení. Jejich kapacita činí 530 000 barelů ropy denně.

Mercuria s dohodou vstoupí do sféry zpracování ropy. Podle plánu se má rovněž podílet na globálních obchodních operacích svého partnera.

Zdroj: ČTK

Asijské akcieČínaFúze a akviziceKomodityRafinerie
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika