US MARKETOtevírá za: 0 h 1 m
DOW JONES-0,64 %
NASDAQ+1,61 %
S&P 500+0,72 %
META+2,60 %
TSLA+6,75 %
AAPL+1,02 %

Uber podle zdrojů jedná o převzetí firmy Careem Networks

Americký provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies je v pokročilé fázi jednání o koupi svého rivala Careem Networks FZ, který sídlí v Dubaji. Hodnota transakce by mohla činit tři miliardy dolarů. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje.

Dohoda by mohla být oznámena v příštích týdnech. Uber by díky ní výrazně posílil svoji pozici na Blízkém východě.

Jednání podle zdrojů stále pokračují a dohoda nebyla dokončena. Zástupci firem odmítli zprávu komentovat.

Uber se připravuje na vstup na burzu v letošním roce. Firma čelí silné konkurenci u svého hlavního podnikání, a proto se snaží najít nové cesty růstu. Vybudovala mimo jiné nové služby, jako dodávku potravin, nákladní přepravu a půjčování elektrických kol. Podle agentury Reuters by hodnota Uberu mohla být stanovena až na 120 miliard USD.

Mezi investory firmy Careem patří investiční firma saúdskoarabského prince Valída bin Talála či japonský internetový obchod Rakuten. Při získávání financí od investorů v roce 2016 byla firma ohodnocena na zhruba jednu miliardu dolarů, což z ní udělalo jednu z nejhodnotnějších začínajících firem, tzv. start-upů na Blízkém východě. Firma má více než milion řidičů a působí ve více než 100 městech Blízkého východu.

Zdroj: ČTK

Fúze a akviziceUber Technologies
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika