US MARKETOtevírá za: 8 h 32 m
DOW JONES-0,64 %
NASDAQ+1,61 %
S&P 500+0,72 %
META+0,51 %
TSLA+4,07 %
AAPL-0,28 %

Merck & Co by mohla prodat divizi za zhruba 14 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Merck & Co se nachází v konečné fázi prodeje své divize pro výrobu volně prodejných přípravků pro péči o zdraví, za kterou by mohla získat zhruba 14 miliard dolarů. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací. Dodaly, že dohoda o prodeji by mohla být hotova již příští týden.

Mezi zájemci o divizi jsou údajně německá farmaceutická firma Bayer a britský výrobce spotřebního zboží Reckitt Benckiser Group. Oba podniky prý za divizi nabízejí zhruba 13,5 miliardy dolarů. Podle jednoho ze zdrojů by nabídku mohly zvýšit, protože mají o divizi velký zájem. Divize vyrábí například ochranný krém proti slunci Coppertone nebo přípravek proti alergii Claritin.

Transakce by byla další z řady velkých akvizicí ve farmaceutickém sektoru. Kanadská farmaceutická společnost Valeant Pharmaceuticals tento týden například podala nabídku na převzetí amerického výrobce botoxu Allergan za zhruba 47 miliard dolarů.

Zdroj: ČTK

FarmacieFúze a akvizice
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika