US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+1,97 %
NASDAQ+2,18 %
DOW JONES+2,47 %
PX-0,60 %
ČEZ+0,33 %
NVIDIA+6,15 %

Ceny komodit by mohly krátkodobě růst

Continuous Commodity Index (CCI), který investoři často používají k získání širšího pohledu na komoditní trhy, je na zajímavé úrovni. CCI je vnímán jako hlavní benchmark komoditních cen, skládá se ze 17 komoditních futures kontraktů. V současnosti je na 50% Fibonacciho retracementu uptrendu, který trval od listopadu 2008 do dubna 2011.

Peter Voštinár
Peter Voštinár
1. 6. 2012 | 7:00
Komodity

Podle grafu upraveného o efekt rolování cena indexu klesla od dubna 2011 z maxima 689 ke 30. květnu 2012 o 25 %. Inflační tlaky se tím značně zmírnily, což je pro řadu zemí pozitivní zpráva, centrální banky se totiž mohou soustředit na ekonomický růst.

V krátkodobém horizontu vzhledem k dolarového indexu (DX), který se také nachází na úrovni možného obratu, můžeme předvídat obrat vývoje cen komodit se silnou negativní korelací k dolarovému indexu.

Expert: Ropu pod 90 USD a zlato nad 2 000 USD letos jen těžko uvidíme

Expert: Ropu pod 90 USD a zlato nad 2 000 USD letos jen těžko uvidíme

Aktualita pro rok 2026

KomodityTechnická analýza
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Speciál: Jak zvládnout paniku na trzích

Speciál: Jak zvládnout paniku na trzích

7. 2.-Andrej Rády
Panika na trzích