US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+1,14 %
NASDAQ+0,61 %
S&P 500+0,78 %
ČEZ+1,13 %
KB+1,28 %
Erste+0,71 %

Bitcoin pokračuje v poklesu, propadl se pod 6 000 USD

Kybernetická měna bitcoin v úterý pokračuje v poklesu a na burze Bitstamp se propadla pod 6 000 USD. Od počátku letošního roku bitcoin ztratil již více než polovinu hodnoty, upozornila agentura Reuters.

Redakce IW
Redakce IW
6. 2. 2018 | 10:15
Bitcoin

Bitcoin v úterý ztratil až 13 procent. Kryptoměna prudce klesá již několik seancí kvůli obavám ze zásahů regulačních úřadů a panice investorů. Minulý týden pak bitcoin zažil nejhorší týdenní propad od roku 2013. Ještě v prosinci se přitom bitcoin prodával za téměř 20 000 dolarů a za celý loňský rok zpevnil o více než 1 300 procent.

Na burze Bitstamp se bitcoin propadl až na 5 920 dolarů, nejníže od poloviny listopadu. Poté mírně oživil. Kromě bitcoinu tento týden výrazně ztrácejí i další kryptoměny.

V poslední době se stále častěji objevují zprávy o snaze omezit obchody s bitcoiny a jejich používání. Naposledy v neděli britská banka Lloyds Banking Group oznámila, že zakáže zákazníkům používat kreditní karty k nákupu bitcoinů. Připojila se tak k americkým gigantům JPMorgan Chase a Citigroup. V pondělí navíc Indie uvedla, že plánuje kroky, po kterých budou virtuální měny v jejím platebním systému nelegální a hodlá regulovat obchodování s majetkem napojeným na kryptoměny.

Příznivci kryptoměn upozorňují, že krátkodobé výkyvy cen se dají očekávat a nenarušují sílu a hodnotu technologie blockchain, o kterou se opírají. Vývoj jejich cen je však do značné míry způsoben spekulativními investicemi a kritici kryptoměn tvrdí, že jsou jen velkou bublinou, která splaskne.

Při pohledu zpět do roku 2011 a včetně nejnovějšího výprodeje se cena bitcoinu na burze Bitstamp snížila o polovinu devětkrát, než znovu oživila. Naposledy to bylo v období od listopadu 2014 do ledna 2015.

Zdroj: ČTK

BitcoinKryptoměnyMěny
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Co čekat do konce roku v ekonomice a na trzích? 7 grafů napoví

Co čekat do konce roku v ekonomice a na trzích? 7 grafů napoví

22. 7.-Tomáš Beránek
Investiční a ekonomický výhled