Masivní nárůst počtu investorů umožní Portu nabídnout nejnižší poplatky na trhu

První český investiční robo advisor Portu snižuje poplatky za správu až o 40 %. Dlouhodobí a zodpovědní investoři mohou dosáhnout až na poplatek 0,53 %, a využít tak nejlevnější služby svého druhu v Česku. Snížení poplatků za správu portfolia se týká nových i stávajících klientů. Počet klientů Portu dramaticky roste, za poslední měsíc přivítalo do svých řad téměř deset tisíc nových investorů. On-line platformu nyní využívá 40 tisíc uživatelů, kterým spravuje více než 2,2 miliardy korun. Šéf Portu Radim Krejčí do konce roku 2021 očekává další nárůst až na pět miliard korun pod správou.

​Portu nově nabízí systém slev na poplatku za správu, do portfolií je možné investovat už od 0,6 % ročně, poplatky za službu vlastní strategie startují na 0,53 % ročně. "Slevou, kterou jsme navázali na investiční horizont, chceme motivovat klienty k odpovědnému chování a k dodržení stanoveného investičního cíle. Právě dlouhodobý horizont je faktorem, který v investování prokazuje velkou efektivitu a je v podstatě jediným vodítkem k úspěchu," říká Radim Krejčí, šéf on-line investiční platformy Portu. Podle Krejčího je jasným motivačním prvkem vyšší výnos, který díky nižšímu poplatku z investice plyne. Investor ušetří na správě investic, zároveň tyto ušetřené peníze bude dále zhodnocovat a získá vyšší konečnou hodnotu investice.

"Díky automatizaci dokážeme udržet náklady a správcovský poplatek velmi nízko, proto si můžeme dovolit odměnit odpovědné investory slevou až 40 % na už tak velmi nízkých poplatcích za správu. Rozhodli jsme se nastavit slevy podle délky investičního horizontu. Pokud investor například zafixuje investiční období na 10 let, čerpá slevu 30 % na poplatku až do uplynutí zvoleného horizontu u peněz, které předčasně nevybere. V případě investičního horizontu na 15 let si sáhne až na 40% slevu. Fixace je přitom dobrovolná a nezávazná, i při její aktivaci lze peníze kdykoliv vybírat," doplňuje Krejčí.

Úrovně slev pro čtyři různé délky fixovaného období u portfolií Portu:

délka fixovaného období sleva na aktuálním správcovském poplatku
5 let 20 %
7 let 25 %
10 let 30 %
15 let 40 %

Nastavení investičního horizontu a čerpání slevy aktivuje investor přímo v aplikaci Portu. Předčasné výběry nebudou nijak omezeny, u vybírané částky se pouze dorovnají poplatky do výše, která by platila bez uplatnění slevy. Naopak, pokud se investor rozhodne v průběhu čerpání slevy časový horizont prodloužit a vytěžit ze slevového systému více, bude mu to umožněno. Aktivováním slevy klienti za všech podmínek pouze vydělají, i kdyby dobrovolnou fixaci nevyužili.

portu příklad slevy

Za tři měsíce na dvojnásobek

Zájem o investování na Portu v posledních měsících roste, svědčí o tom i rapidní nárůst počtu klientů a aktiv pod správou. V uplynulých dnech Portu překročilo hranici 40 tisíc registrovaných uživatelů a více než 2,2 miliardy korun AUM. "Velmi zjednodušeně lze říct, že za zhruba tři roky od vstupu na trh získalo Portu 20 tisíc uživatelů a miliardu korun aktiv pod správou a za další pouhé tři měsíce jsme dokázali tato čísla zdvojnásobit. To nás samozřejmě nesmírně těší a svědčí to o rostoucím zájmu drobných investorů efektivně zhodnocovat své úspory. Díky tomuto dynamickému růstu očekáváme, že spravovaná aktiva v našich ETF portfoliích a strategiích dosáhnou na konci letošního roku k hranici 5 miliard korun," uzavírá Krejčí.

Zdroj:
Portu
Investice
Přestat sledovat
Investiční horizont
Přestat sledovat
Investování
Přestat sledovat
Poplatky
Přestat sledovat

Videotéka

19. 10. 2021 21:00
Petr Novotný (Investiční web): Zůstávám věrný akciím, půdě a private equity. Věřím, že mé portfolio…
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Hospodářský růst
Přestat sledovat
Inflace
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
19. 10. 2021 17:00
Povolební Česko aneb Co čekat v ekonomice, politice a energetice
Česká ekonomika
Přestat sledovat
Česká republika
Přestat sledovat
Energetika
Přestat sledovat
Politika
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
19. 10. 2021 6:40
Carl Icahn: Akciový trh jednou musí narazit do zdi postavené z nově vytvořených peněz
Americké akcie
Přestat sledovat
Carl Icahn
Přestat sledovat
Investiční guru
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Kvantitativní uvolňování
Přestat sledovat
Nejbohatší investoři a byznysmeni
Přestat sledovat
18. 10. 2021 12:00
Investorský magazín: Na pražské burze se schyluje k IPO společnosti FIXED.zone
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
FIXED.zone
Přestat sledovat
Investorský magazín
Přestat sledovat
Korekce na trzích
Přestat sledovat
Pražská burza
Přestat sledovat
Primární úpis akcií (IPO)
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat