US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,21 %
NASDAQ-0,25 %
DOW JONES+1,18 %
PX+0,87 %
ČEZ-0,08 %
NVIDIA-2,62 %

Němečtí sládkové varují: Hydraulické štěpení ohrozí výrobu piva

Redakce IW
Redakce IW
27. 5. 2013 | 16:04
Německo

Němečtí sládkové vzkázali Angele Merkelové, že zákon povolující těžení břidlicového plynu metodou tzv. hydraulického štěpení by vážně ohrozil pivní průmysl.

Asociace německých pivovarů varuje, že pumpování vody a chemikálií do země, které se využívá právě k těžbě břidlicového plynu, by mohlo znečistit vodu, již sládci využívají k výrobě piva, což by bylo v rozporu s pět set let starým zákonem o čistotě vody, jehož se výrobci piva dodnes drží. Zákon Reinheitsgebot přikazuje sládkům vyrábět pivo pouze ze ječmene, chmele, kvasnic a čisté vody.

"Voda musí být zcela čistá a více než polovina německých sládků vlastní studny situované mimo oblasti, které by zvažovaným zákonem o hydraulickém těžení byly chráněny," řekl tiskový mluvčí asociace. "Nemůžeme vědět, jestli tuto vodu neznečistí chemikálie použité v procesu těžení, proto jsme vyzvali vládu, aby provedla důkladné šetření, než s prosazením zákona o hydraulickém štěpení pokročí dále," dodal.

Zdroj: CNBC

NěmeckoPivo
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Umělá inteligence vyvolává energetickou horečku. Tenhle fond na ni sází a nechává index S&P 500 daleko za sebou

Umělá inteligence vyvolává energetickou horečku. Tenhle fond na ni sází a nechává index S&P 500 daleko za sebou

6. 11.-Andrej Rády
Umělá inteligence (AI)