US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,40 %
NASDAQ+0,66 %
DOW JONES-0,04 %
PX-0,06 %
ČEZ+0,54 %
NVIDIA-0,10 %

Evropské akcie posilovaly, ECB bude držet úrokové sazby nízko "delší dobu"

Evropské akcie ve čtvrtek zpevňovaly díky ujištění šéfa Evropské centrální banky Maria Draghiho o tom, že úrokové sazby budou nízké "po delší dobu".

Redakce IW
Redakce IW
5. 9. 2013 | 17:56
Evropské akcie

Britský FTSE 100 připsal 0,89 %, francouzský CAC 40 0,66 % a německý DAX 0,48 %. Nejvíce se dařilo automobilkám, médiím a telekomunikacím, ztrácel naopak chemický sektor.

"Poznámky Maria Draghiho potvrdily dojem investorů, že se centrální banky do zvyšování úrokových sazeb nepohrnou a že nechtějí trhy děsit," tvrdí Justin Urquhart Stewart z Seven Investment Management. "Draghi chce dát nedávná dobrá ekonomická data do kontextu - konečně alespoň vidíme záblesky světla," dodává. Tiskovou konferenci Maria Draghiho jsme pro vás sledovali živě.

Výnos německých desetiletých státních dluhopisů ve čtvrtek vyskočil na 2 % poprvé od března 2012, rekordu dosáhl i výnos na britských desetiletých dluhopisech, který se dotkl 3 % poprvé od července 2011. Španělsko ve čtvrtek prodalo desetileté dluhopisy s nejnižším výnosem od roku 2010 zatímco výnos desetiletých dluhopisů Francie prodaných ve čtvrteční aukci byl nejvyšší od července 2012.

Evropské akcie
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Je na trhu bublina? Tohle jsou 4 možnosti, jak můžete investovat

Je na trhu bublina? Tohle jsou 4 možnosti, jak můžete investovat

7. 10.-Andrej Rády
Investiční strategie