US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,57 %
NASDAQ-0,33 %
S&P 500-0,10 %
ČEZ+0,32 %
KB-1,06 %
Erste+1,74 %

Merkelová: Dluhová krize v eurozóně ještě nebyla překonána

Evropské země musejí pokračovat ve snaze o zlepšování stavu veřejných financí a posilování své konkurenceschopnosti, protože dluhová krize v eurozóně stále ještě nebyla překonána a její příčiny zatím nebyly odstraněny. Řekla to ve čtvrtek německá kancléřka Angela Merkelová.

Redakce IW
Redakce IW
16. 10. 2014 | 11:18
Eurozóna

"Prvotní úspěchy dokazují, že jsme si vybrali správnou cestu," řekla podle agentury Reuters Merkelová v projevu k německým zákonodárcům. Poukázala například na zvýšenou produktivitu a zlepšený stav financí v některých členských zemích eurozóny. "Avšak, a budu to neustále opakovat, stále máme daleko ke svému cíli," dodala.

Některé členské země eurozóny se nyní snaží Německo přimět, aby souhlasilo s uvolněním rozpočtových pravidel, které by umožnilo zvýšit výdaje na podporu hospodářského růstu a tvorbu pracovních míst.

Zdroj: ČTK

Dluhová krizeEurozónaNěmecko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

15. 9.-Petr Novotný
Investiční strategie