US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,03 %
NASDAQ-0,09 %
DOW JONES-0,04 %
PX+0,00 %
ČEZ+0,00 %
NVIDIA+1,78 %

Microsoft plánuje otevřít první datová centra na Blízkém východě

Americký softwarový gigant Microsoft plánuje příští rok otevřít svá první datová centra na Blízkém východě a rozšířit počet datových center v Evropě. Informovala o tom firma na svém blogu. Rozhodnutí je součástí plánu na rozšíření operací v oblasti cloudových technologií a reakcí na konkurenci Amazonu, který nedávno oznámil, že plánuje první datové centrum v Bahrajnu.

Redakce IW
Redakce IW
14. 3. 2018 | 21:03
Microsoft

První datová centra na Blízkém východě se mají nacházet v Abú Zabí a v Dubaji. Od příštího roku mají být ve Spojených arabských emirátech k dispozici cloudové produkty Microsoftu Azure, Office 365 a Dynamics 365.

Microsoft vstupuje na Blízký východ po loňském oznámení Amazonu, že chce v roce 2019 otevřít první datové centrum na Blízkém východě, a to v Bahrajnu. Microsoft se stává rostoucí hrozbou pro Amazon v oblasti veřejného cloudového prostoru. Podle údajů KeyBanc jeho podíl na trhu stoupl ve čtvrtém čtvrtletí ze 16 % na 20 %. Stále však zůstává daleko za Amazonem, jehož podíl činí 62 %.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

Blízký a Střední východMicrosoftPočítače
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

10. 12.-Andrej Rády
Investiční bubliny