Jak financovat rozvoj podnikání? Vše podstatné se můžete dozvědět na druhém ročníku této konference

Jak mohou české firmy těžit z proměňující se ekonomiky? Kde získat nový pohled na současné dění? Jsou makroekonomická data klíčem k pochopení souvislostí a využití nových příležitostí? Na to i spoustu dalšího odpoví konference Beyond Finance 2022.

Moravskoslezské inovační centrum Ostrava pořádá 7. dubna 2022 druhý ročník finanční konference. V aule Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava se sejdou významné osobnosti nejen ze světa financí a provedou majitele malých a středně velkých firem i začínající podnikatele problematikou financování. Celodenní program nabídne návštěvníkům přednášky a workshopy se širokou paletou témat. Chybět nebude ani prostor pro networking.

Cílem akce je představit společnostem atraktivní spektrum různorodých možností, jak financovat rozvoj podnikání a realizovat ambiciózní podnikatelské cíle. Organizátoři ale chtějí jít mnohem dál. Pod heslem Konec levné ekonomiky mění vnímání financí od pouhého nástroje až k formě energie, která umožňuje naplňovat smělé vize.

Konferencí budou provázet moderátoři Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank, a Pavel Csank, ředitel a předseda představenstva Moravskoslezského inovačního centra Ostrava. Můžete se těšit na přednášky a tipy Petra Koblice, šéfa Burzy cenných papírů Praha, Davida Navrátila, hlavního ekonoma České spořitelny, Radka Špicara, viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR pro hospodářskou politiku, nebo Tomáše Šebka, chirurga, účastníka misí Lékařů bez hranic a zakladatele portálu uLékaře.cz.

Konference je určena všem, kdo ocení rady, tipy a inspiraci ze světa financí, kdo potřebují vědět, kam se ubírají finanční trhy, jaký dopad mají makroekonomické souvislosti, jaká je predikce dalšího ekonomického vývoje po období covidu a jaký bude mít dopad aktuální dění na Ukrajině na českou a světovou ekonomiku. Program přiblíží aktuální informace a trendy, které vám pomohou držet směr a podpoří rozvoj vašeho byznysu. Vstupenku si můžete koupit na www.goout.net/cs/listky/beyond-finance-2022/lydm/.

Dopolední blok přednášek uvede hosty do kontextu české ekonomiky 21. století. Je pochopení makroekonomických dat skutečně klíčem k úspěchu? Jak je využívat ve svůj prospěch? Témata se dotknou druhé ekonomické transformace, vizí a strategií zdravotnictví, udržitelnosti finančních trhů a prosperity Česka v souvislosti s pastí ekonomiky středních příjmů. První část uzavře panelová diskuze, která vysvětlí, co je vlastně ona (ne)levná ekonomika a jak se od slov dostat k činům. Tedy co může v této oblasti udělat každý z nás.

Do odpoledního bloku si organizátoři připravili celkem osm workshopů a seminářů. V nich zjistíte, jak se nejlépe připravit na financování svých projektů u banky, kdy a jak hledat investora pro startup, jak dostat milion korun z firmy nebo do ní či jak maximalizovat hodnotu podniku. Uděláte si jasno v tom, co může přinést vstup na burzu, proč se zaměřit na investice do nemovitostí nebo jak uspět v náročné evropské konkurenci.

Nakonec do řečnického křesla usednou samotní moderátoři Helena Horská a Pavel Csank. Tečkou a shrnutím budou dotazy nejlepších studentů Ekonomické fakulty VŠB-TUO.

Novinkou je hybridní podoba události. Můžete se zúčastnit fyzicky, přímo v Ostravě, nebo on-line, ve virtuálním světě Cool Valley. Konference začíná registrací mezi 8.00 a 9.00. Poté odstartuje dopolední přednáškový blok, který skončí ve 12.00. Od 13.00 do 15.30 budou probíhat workshopy a semináře. Od 19.00 je vyhrazený prostor pro networking. Celodenní catering zajišťují místní firmy, které mají v nabídce mnoho regionálních specialit a chuťovek.


Více informací najdete na www.beyondfinance.cz.


Zdroj:
Moravskoslezské inovační centrum Ostrava
Byznys a podnikání
Přestat sledovat
Obrázek:
1. 2. 2023 17:02
Co nového v kryptosvětě: Problémy Binance, (stále) malý trh s bitcoinem a chybné chápání digitálních…
Bitcoin
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Kryptoměny
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Obrázek: Profimedia
1. 2. 2023 10:23
Šokující předpověď Steena Jakobsena (Saxo Bank): Česko se brzy vzdá koruny a přijme euro
Česká ekonomika
Přestat sledovat
Česká koruna
Přestat sledovat
Česká republika
Přestat sledovat
Dánsko
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Výhled na rok 2023
Přestat sledovat
Obrázek: Thinkstock
31. 1. 2023 6:23
Hájek (XTB): Rok 2023 nebude přát akciovým býkům, americký trh není atraktivně oceněný
Americké akcie
Přestat sledovat
Ocenění
Přestat sledovat
Výhled na rok 2023
Přestat sledovat
Obrázek: CYRRUS
28. 1. 2023 19:00
Anna Píchová (CYRRUS): Akcie podporuje zlepšování měnových podmínek, otázkou je udržitelnost…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Akciové tipy
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat