Jak financovat rozvoj podnikání? Vše podstatné se můžete dozvědět na druhém ročníku této konference

Jak mohou české firmy těžit z proměňující se ekonomiky? Kde získat nový pohled na současné dění? Jsou makroekonomická data klíčem k pochopení souvislostí a využití nových příležitostí? Na to i spoustu dalšího odpoví konference Beyond Finance 2022.

Moravskoslezské inovační centrum Ostrava pořádá 7. dubna 2022 druhý ročník finanční konference. V aule Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava se sejdou významné osobnosti nejen ze světa financí a provedou majitele malých a středně velkých firem i začínající podnikatele problematikou financování. Celodenní program nabídne návštěvníkům přednášky a workshopy se širokou paletou témat. Chybět nebude ani prostor pro networking.

Cílem akce je představit společnostem atraktivní spektrum různorodých možností, jak financovat rozvoj podnikání a realizovat ambiciózní podnikatelské cíle. Organizátoři ale chtějí jít mnohem dál. Pod heslem Konec levné ekonomiky mění vnímání financí od pouhého nástroje až k formě energie, která umožňuje naplňovat smělé vize.

Konferencí budou provázet moderátoři Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank, a Pavel Csank, ředitel a předseda představenstva Moravskoslezského inovačního centra Ostrava. Můžete se těšit na přednášky a tipy Petra Koblice, šéfa Burzy cenných papírů Praha, Davida Navrátila, hlavního ekonoma České spořitelny, Radka Špicara, viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR pro hospodářskou politiku, nebo Tomáše Šebka, chirurga, účastníka misí Lékařů bez hranic a zakladatele portálu uLékaře.cz.

Konference je určena všem, kdo ocení rady, tipy a inspiraci ze světa financí, kdo potřebují vědět, kam se ubírají finanční trhy, jaký dopad mají makroekonomické souvislosti, jaká je predikce dalšího ekonomického vývoje po období covidu a jaký bude mít dopad aktuální dění na Ukrajině na českou a světovou ekonomiku. Program přiblíží aktuální informace a trendy, které vám pomohou držet směr a podpoří rozvoj vašeho byznysu. Vstupenku si můžete koupit na www.goout.net/cs/listky/beyond-finance-2022/lydm/.

Dopolední blok přednášek uvede hosty do kontextu české ekonomiky 21. století. Je pochopení makroekonomických dat skutečně klíčem k úspěchu? Jak je využívat ve svůj prospěch? Témata se dotknou druhé ekonomické transformace, vizí a strategií zdravotnictví, udržitelnosti finančních trhů a prosperity Česka v souvislosti s pastí ekonomiky středních příjmů. První část uzavře panelová diskuze, která vysvětlí, co je vlastně ona (ne)levná ekonomika a jak se od slov dostat k činům. Tedy co může v této oblasti udělat každý z nás.

Do odpoledního bloku si organizátoři připravili celkem osm workshopů a seminářů. V nich zjistíte, jak se nejlépe připravit na financování svých projektů u banky, kdy a jak hledat investora pro startup, jak dostat milion korun z firmy nebo do ní či jak maximalizovat hodnotu podniku. Uděláte si jasno v tom, co může přinést vstup na burzu, proč se zaměřit na investice do nemovitostí nebo jak uspět v náročné evropské konkurenci.

Nakonec do řečnického křesla usednou samotní moderátoři Helena Horská a Pavel Csank. Tečkou a shrnutím budou dotazy nejlepších studentů Ekonomické fakulty VŠB-TUO.

Novinkou je hybridní podoba události. Můžete se zúčastnit fyzicky, přímo v Ostravě, nebo on-line, ve virtuálním světě Cool Valley. Konference začíná registrací mezi 8.00 a 9.00. Poté odstartuje dopolední přednáškový blok, který skončí ve 12.00. Od 13.00 do 15.30 budou probíhat workshopy a semináře. Od 19.00 je vyhrazený prostor pro networking. Celodenní catering zajišťují místní firmy, které mají v nabídce mnoho regionálních specialit a chuťovek.


Více informací najdete na www.beyondfinance.cz.


Zdroj:
Moravskoslezské inovační centrum Ostrava
Byznys a podnikání
Přestat sledovat
Obrázek: Pexels.com
30. 6. 2022 17:09
O válce na Ukrajině, (ne)jednotě Evropské unie i potratech v Americe aneb Když (téměř) všechno…
Ekonomické a politické hrozby
Přestat sledovat
Evropská unie
Přestat sledovat
Geopolitika
Přestat sledovat
Politika
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Spojené státy americké (USA)
Přestat sledovat
Světová ekonomika
Přestat sledovat
Ukrajina
Přestat sledovat
Obrázek:
30. 6. 2022 12:27
Pírko (Bohemian Empire) & Žabža (FINAX): Jak "hrát" bouři na trzích a v ekonomice?
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Medvědí trh
Přestat sledovat
Panika na trzích
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Obrázek: Wikimedia Commons
29. 6. 2022 17:04
Americké akcie: Proč se (z)hroutí technologická bublina 2.0
Americké akcie
Přestat sledovat
Investiční bubliny
Přestat sledovat
Technologie
Přestat sledovat
Obrázek: Thinkstock
28. 6. 2022 12:34
Petr Novotný (Investiční web): Proč nyní "(ne)dipovat" trh aneb grafy z burzy, které (ne)stárnou
Americké akcie
Přestat sledovat
Ekonomické a tržní indikátory
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Korekce na trzích
Přestat sledovat
Medvědí trh
Přestat sledovat
Ponaučení pro investory
Přestat sledovat
Přestat sledovat
S&P 500
Přestat sledovat