Square a PayPal: Akcie budoucnosti ukázaly v koronavirové krizi svou sílu, měly by být ale levnější
|

Square a PayPal: Akcie budoucnosti ukázaly v koronavirové krizi svou sílu, měly by být ale levnější

V jednom z pravidelných expertních výhledů padl dotaz na akcie společností Square a PayPal. Protože nebyl zodpovězen, předali jsme ho analytikovi Petru Lajskovi ze společnosti Colosseum.

Americké akcie Finanční sektor Fintech

Společnosti Square i PayPal poskytují on-line platební služby a lze je považovat za vítěze koronavirové krize. Obě akcie v současnosti posouvají historická maxima, když se prudce odrazily od březnového dna a připsaly si přes 100 % v případě PayPalu, respektive přes 200 % v případě Square.

Investoři si uvědomili sílu těchto firem, další rizika vyplývající z krize spojené s pandemií koronaviru ovšem víceméně ignorují. Oba tituly tak v současnosti mohou působit jako poměrně předražené, jejich hospodářské výsledky za letošní rok se totiž dopadům pandemie nevyhnou a původní odhady tržeb a zisků jsou "mimo mísu".

Square i PayPal jsou nepochybně hudbou budoucnosti - PayPal má neotřesitelnou pozici mezi zprostředkovateli on-line plateb a Square rychle roste a svým klientům nabídne nové služby včetně depozitních produktů. Investoři by se ale v příštích měsících mohli dočkat příznivějších cen pro nákup těchto akcií.

zdroj: Google Finance

Poznámka redakce: Petr Lajsek zodpovídal dotaz jednoho z diváků našich expertních výhledů již v červnu. Od té doby oba tituly dále posilovaly, fundamentálně se ale na ekonomickém prostředí prakticky nic nezměnilo. Data v grafech jsou k 22. 7. 2020.

Ti velcí a ti největší: O koncentraci růstu na americkém akciovém trhu
Na americkém akciovém trhu je několik výjimečných titulů, bez kterých by současné oživení zkrátka nebylo takové.