Technická analýza hovoří pro pokles cen ropy. Co na to akcie?
|

Technická analýza hovoří pro pokles cen ropy. Co na to akcie?

Cena americké lehké ropy WTI v posledních dnech spadla pod linii krátkodobého vzestupného trendu, a navíc střednědobě pokračuje v poklesu. To není dobrá zpráva pro komoditní býky. Ti akcioví ještě mohou doufat.

Komodity Ropa WTI Ropa Technická analýza Americké akcie Korelace investic

Obchodníci s ropou i (americkými) akciemi mají v poslední době dostatek fundamentálních (byť někdy pouze spekulativních) faktorů, na něž mohou reagovat. Obchodní válka USA s Čínou budiž nejjasnějším příkladem. To ale neznamená, že se k ruce nemohou vzít graf a trochu si do něj malovat.

Cena ropy WTI svým odrazem níže od linie dlouhodobějšího sestupného trendu (v grafu označeno číslem 1) porušila krátkodobější růstový trend (2). Z technického hlediska tedy nic moc.

A jak jste si mohli přečíst nedávno, není to možná nejlepší zpráva ani pro americké akcie, jakkoli nižší ceny ropy bývají třeba pro americké spotřebitele, motor tamní ekonomiky, velice vítané.

Že by ropný vzkaz akciovým investorům?
Ceny ropy jsou dlouhodobě poměrně spolehlivým indikátorem kondice globální ekonomiky. Sledovaný je v této souvislosti především trend vývoje cen černého zlata. A v posledních měsících tento mimořádně věrně kopíruje vývoj cen amerických akcií.
Zdroj: Kimble Charting Solutions