Tři překvapivé akciové tipy od expertů z Credit Suisse
|

Tři překvapivé akciové tipy od expertů z Credit Suisse

Jakým akciím aktuálně věří analytici ze švýcarské banky Credit Suisse? V aktualizovaném seznamu nejatraktivnějších investičních příležitostí zaujmou hlavně tři tituly.

Investiční tipy Akciové tipy Doprava Maloobchod Těžba

Mezi ty patří v první řadě cenné papíry leteckého dopravce Delta Air Lines, které od začátku roku v souvislosti s dopady koronaviru odepisují přes 60 %. Například Warren Buffett prodal i za cenu vysokých ztrát všechny své podíly v amerických aerolinkách. Na konci loňského roku přitom vlastnila Buffettova Berkshire Hathaway přibližně desetinové podíly v Delta Air Lines, American Airlines, Southwest Airlines a United Airlines.

Credit Suisse je přesvědčená, že dlouhodobé vyhlídky Delta Air Lines se nemění. "V sektoru letecké dopravy patřily Delta Air Lines dlouhodobě ke společnostem s nejlepší návratností a schopností generovat hotovost a i v současné chvíli předpokládáme, že se podniku podaří rychle splatit letošní přírůstky dluhu a obnovit své finanční zdraví," napsali analytici z Credit Suisse.

V dubnu Delta Air Lines vykázaly poprvé za více než pět let čtvrtletní ztrátu a nabídly velice slabý výhled. Credit Suisse přesto věří, že akcie firmy vystoupí na 42 USD, což je zhruba 90 % nad aktuální cenou.

zdroj: Finance Google

Mezi další tituly, kterým analytici z Credit Suisse věří, patří řetězec diskontních obchodů Ross Stores a těžařská firma Noble Energy.

Obchody Ross Stores se podle nich stanou vítězem souboje mezi řetězci v pokoronavirové době, a to především díky příznivým podmínkám pro nákupy zásob ve velkém objemu. Cílová cena tohoto titulu dosahuje 105 USD, a je tak více než 15 % nad aktuální tržní cenou akcií.

zdroj: Finance Google

Akcie těžaře Noble Energy od začátku roku odepisují zhruba 60 %, Credit Suisse ovšem vyzdvihuje nízké zadlužení firmy ve srovnání s konkurencí a rovněž její schopnost generovat volné cash flow. Cílová cena titulu je v tomto případě 11 USD, a akcie tak nabízejí zhruba 10% růstový potenciál.

zdroj: Finance Google

Goldman Sachs: 10 plus 10 akciových tipů
Americká investiční banka Goldman Sachs má týmy analytiků, které jí každý drobný investor může závidět. Aby se uživila ona i s těmito analytiky, chrlí seznamy doporučení a tipů, a to nejen akciových. Nicméně u podílů ve veřejně obchodovaných společnostech pro dnešek zůstaneme a podíváme se na něco pro investory takzvaně hodnotové i pro ty, kteří milují poněkud vyšší hladiny adrenalinu.

Zdroj: Credit Suisse