Týden na trzích podle burzovních grafů: Index S&P 500 mírně oslabil, odraz ode dna ale pokračuje
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Index S&P 500 mírně oslabil, odraz ode dna ale pokračuje

Ve zkráceném obchodním týdnu index S&P 500 oslabil o 0,26 %. Úterní oslabení zkorigoval páteční růst ovlivněný oznámením (prozatímního) ukončení shutdownu.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Na denním grafu indexu S&P 500 zřejmě stále probíhá protireakce na rychlý prosincový propad, která by mohla pokračovat i na konci ledna. Zásadní pozitivní obrat ale přinese až případné překonání pásma 2 800 až 2 820.

Od současné hodnoty by to vyžadovalo ještě nárůst o zhruba 6 %, kterému stojí v cestě rezistence na 2 700 a 200denním klouzavém průměru. Růsty bývají přerušovány drobnými korekcemi, to by býky nemělo překvapit.

Akcie: Kurz rychločtení výsledkových zpráv
Když se analytikům a investorům do rukou dostanou výsledkové zprávy veřejně obchodovaných firem, začíná skoro až detektivní práce. Existuje ale i mnohem jednodušší způsob, jak zprávy rozklíčovat, než je číst od začátku do konce.

VIX

Index volatility VIX je po 20, pro akcie ale zatím nevysílá nákupní signál. Je v pásmu, které připouští poklesy i růsty cen akcií, což je historicky běžný stav.

Závěr

Index S&P 500 uzavřel týden v podstatě na červené nule. Růst by mohl pokračovat i v posledním lednovém týdnu, a to směrem k rezistenci na 2 700, případně k 200dennímu klouzavému průměru.

Přestože je denní graf nadále v medvědím nastavení, nic výrazného se neděje. Index by na protireakci na prosincový výprodej mohl reagovat opět opačnou reakcí a část zisků vrátit. To by ale bylo přirozené. Benchmark také může třeba měsíc zůstat v pásmu 2 600 až 2 700.

Na Štědrý den letos S&P 500 poprvé v historii klesl o více než procento (rovnou o 2,7 %). O měsíc později je ale o 9 % výše. Pamatujete si ještě predikce nastupujícího medvědího trendu z přelomu let 2015 a 2016? Naplní se o tři roky později?

Ještě jedno ohlédnutí za akciovým rokem 2018: Jak moc byl jiný než rok 2017?
Zemi trvá zhruba 365 dnů, než oběhne Slunce. A jakkoli otočka okolo nejbližší hvězdy nemá s finančními trhy bezprostředně společného v podstatě nic (i když jak se to vezme, lze to chápat i tak, že bez Slunce by žádné trhy ani nebyly), přelom roku láká k bilancování a srovnávání.