Top 50 vín "en primeur" s nejvyšším ročním zhodnocením
|

Top 50 vín "en primeur" s nejvyšším ročním zhodnocením

Informace vycházejí z cen dostupných na různých renomovaných serverech zabývajících se obchodováním s těmito víny. Nabízíme Vám přehlednou tabulku "top 50 vín" - tedy vín s největším průměrným nárůstem p.a.

Víno Investiční alternativy
Víno Top

Tento přehled cen reaguje na momentální stav trhu s víny z oblasti Bordeaux, která jsou obchodována systémem rezervace alokací již v průběhu výroby vína. Tento systém se nazývá „En Primeur“ a zaručuje milovníkům nebo investorům do těchto vín jistotu nejnižší ceny při nákupu.

Tabulka zveřejňuje momentální výnos u vín z ročníků 2000 – 2006 nakoupených právě tímto způsobem, vzhledem k pořizovací ceně „En Primeur“ v daném ročníku.

Tabulka TOP 50 představuje vína, která jsou seřazena podle maximálního výnosu pa v %, za celé toto období, tedy k 1.10.2009!

Zajímavostí potom je, že právě víno z největším průměrným výnosem, Chateau Ausone 1er Grand Cru Classé Saint Emilion bude představeno v prosinci letošního roku v Praze a proběhne tak historicky první degustace těchto vín ve společnosti majitelů Chateau na území ČR!

Tabulka top 50 vín