Akcie: Dividendoví králové amerického trhu
|

Akcie: Dividendoví králové amerického trhu

Cítíte, jak je vzduch nad parketem opět nasycen nedůvěrou? Atmosféra, která by se dala naporcovat sekáčkem na maso, je dána kombinací zářijové rally, opětovného alarmu na evropských dluhových trzích a masivního snižování odhadů ziskovosti amerických bank. Nejbližší budoucnost je opět zahalena hustou mlhou. Doba nejistoty zvýší zájem o dividendové emise. Dividendobití v pražském systému SPAD máme takřka za sebou, výnosy domácích emisí známe, pojďme si tedy udělat z Rybné malý výlet za Atlantik.

Světové akcie Dividendy

Jaké tituly nabízejí vůbec nejvyšší dividendový výnos? Vezměme to napříč burzami i sektory a řekněme si 10 nejzajímavějších emisí. Krom samotného názvu společnosti a výnosu si řekneme též tržní kapitalizaci, P/E poměr a roční změnu ceny (kdybyste se náhodou poohlíželi po investiční alternativě).

Rovněž bude zajímavé, v jakých sektorech tyto společnosti působí.

Whiting USA Trust I

Dividendový výnos: 14,30 %

Firma je spojena s Whiting Oil and Gas, předmětem činnosti je průzkum těžby ropy a plynu v regionech Skalistých hor, Permské pánve či pobřeží Mexického zálivu.

Annaly Capital Management

Dividendový výnos: 14,82 %

A máme tu první ze společností spojených s cennými papíry souvisejícími s hypotékami. Annaly Capital Management je realitním investičním fondem, který investuje do hypotečních certifikátů, kolateralizovaných hypoték a dalších obdobných instrumentů. Můžeme ji znát v souvislosti s americkými vládními agenturami Fannie Mae a Freddie Mac.

Hatteras Financial

Dividendový výnos: 14,96 %

Společnost je realitním trustem, který se soustředí na investice do cenných papírů navázaných na rezidenční hypotéky garantované americkou vládou.

Ressource Capital

Dividendový výnos: 15,48 %

Další realitní investiční fond, který se zajímá o komerční půjčky a hypotékami zajištěnými cennými papíry.

Chimera Investments

Dividendový výnos: 16,54 %

Ze stejného soudku je i Chimera Investments. Ta investuje především do cenných papírů krytých hypotékami.

Dividendové hvězdy

Ptáte se, proč jsou v tabulce zastoupeny právě především tzv. REITs (Real Estate Investment Trust)? Jde o druh společností, které ze zisku neplatí daň z příjmu. Taková společnost ovšem musí splnit především tu podmínku, aby alespoň 90 % zisku rozdělila v dividendách. Tyto společnosti pak často nabízejí vysoký a systematický dividendový výnos.

V pokračování článku na iPoint.cz najdete firmy, jejichž výnos přesahuje i 25 %