Býčí trojkombinace pro akcie Telefóniky 02 ČR: Lepší doporučení, vyšší cílová cena a růst dividendy
|

Býčí trojkombinace pro akcie Telefóniky 02 ČR: Lepší doporučení, vyšší cílová cena a růst dividendy

Zrušení ztráty ze snížení hodnoty aktiv znamená pro Telefóniku 02 ČR zvýšení dividendy o šest korun na 40 Kč na akcii, píše ve svém posledním reportu Vera Sutedja, analytička Erste Group Research, která zároveň zvyšuje doporučení na akcie Telefóniky O2 ČR z "držet" na "akumulovat" a cílovou cenu z 425 Kč na 450 Kč.

O2 Czech Republic (dříve Telefónica C.R.)
telefonica

Ocenění a doporučení

Zvyšujeme doporučení na akcie Telefóniky O2 ČR z "držet" na "akumulovat" a cílovou cenu z 425 Kč na 450 Kč. Zrušení ztráty ze snížení hodnoty aktiv v objemu 4,343 mld. Kč ve 3. čtvrtletí 2010 vedlo k 31% zvýšení našeho odhadu letošního zisku a také, což je ještě důležitější, našeho původního odhadu dividendy za letošní rok na akcii o 10,56 Kč.

Volíme však konzervativní cestu a zvyšujeme dividendové očekávání o 6 Kč na 40 Kč na akcii. Také snižujeme bezrizikovou výnosovou míru ze 4 % na 3,6 %, což vede k vyšší cílové ceně.

Dividendová hra

Dividendová kapacita TeleO2 je omezena výší zadržených zisků mateřské společnosti namísto schopnosti společnosti generovat hotovost. Myslíme si, že potenciál růstu tržeb a zisku je u Telefóniky O2 ČR v příštích letech limitován na jednociferné tempo. Dividenda je proto klíčovým investičním argumentem pro akcie Telefóniky O2 ČR.

Výsledky za 3. čtvrtletí

Bez vlivu zrušení ztráty ze snížení hodnoty aktiv byly výsledky za 3. čtvrtletí o asi 1-2 % pod naším očekáváním a současně v souladu s konsensem trhu. Pokles tržeb se zrychlil na 7,8 % r/r kvůli poklesu příjmů z univerzálních služeb, IT služeb a ceny za ukončení hovorů.

Očištěná OIBDA klesla o 10,6 % r/r, když úspora nákladů (o 5,4 % r/r) nevyrovnala nižší příjmy. Slovenská pobočka podle očekávání dosáhla pozitivní OIBDA. Očištěné čisté příjmy meziročně spadly o 17,8 % r/r.

Výhled 2010 pro Telefóniku O2 ČR

Cíle pro rok 2010 byly potvrzeny a TeleO2 je na cestě k jejich splnění. TeleO2 očekává pokles srovnatelné OIBDA o 5-9 % (9M10 to bylo -6,1 %). Oživení se před rokem 2011 neočekává.

Zdroj: Erste Bank