Akcie z Dow, které letos zřejmě zvýší dividendu
|

Akcie z Dow, které letos zřejmě zvýší dividendu

Když jsou ve hře dividendy, není důležitý jen aktuální dividendový výnos, ale i růst dividend. Například takový Pfizer, který patří k dividendově nejvýnosnějším titulům z tradičního amerického indexu, samotnou dividendu snižuje. Které akcie by letos naopak mohly dividendu zvýšit?

Světové akcie Dividendy

Graficky jsou u každého titulu postupně zobrazeny aktuální dividendový výnos (dividend yield), odhadovaný růst dividendy (estimated dividend growth) a poměr ceny akcie k očekávanému zisku (forwarded P/E).

10. American Express

American Express - výhled na rok 2011

Tržby za 3. kvartál vzrostly o 9,7 %, ale zisk na akcii se více než zdvojnásobil. Firma loni zvýšila dividendu o 25 %. Dva ze tří analytiků doporučují akcie kupovat.

9. Wal-Mart

Wal-Mart - výhled na rok 2011

Tržby za 3. kvartál vzrostly o 2,6 %, zisk na akcii o 9,3 %. Zisk na akcii vzrostl na 95 centů (+16 %). Sedm z deseti analytiků doporučuje akcie kupovat.

8. Johnson & Johnson

Johnson & Johnson - výhled na rok 2011

Tržby za 3. kvartál mírně klesly, ale zisk na akcii vzrostl o 2,2 %. Loni firma zvýšila dividendu o 9,3 %. 13 z 25 analytiků doporučuje akcie kupovat, zbytek držet. Graficky jsou u každého titulu postupně zobrazeny aktuální dividendový výnos (dividend yield), odhadovaný růst dividendy (estimated dividend growth) a poměr ceny akcie k očekávanému zisku (forwarded P/E).

7. Coca-Cola

Coca-Cola - výhled na rok 2011

Tržby za 3. kvartál vzrostly o 4,7 %, zisk na akcii o 8,4 %. Firma loni navýšila dividendu o 7,3 %. Akcie jsou hodnoceny nejlépe z celého indexu Dow - 81 % analytiků doporučuje akcie kupovat.

6. Microsoft

Microsoft - výhled na rok 2011

Tržby za 3. kvartál vzrostly o 25 %, zisk na akcii o 51 %. Firma loni navýšila dividendu o 5,8 %. Tři čtvrtiny analytiků navrhují akcie kupovat, což dělá z firmy čtvrtou nejlépe hodnocenou titul v rámci indexu Dow.

5. Procter & Gamble

Procter & Gamble - výhled na rok 2011

Tržby za 3. kvartál vzrostly o 1,6 %, zisk na akcii o 5,2 %. Firma loni navýšila dividendu o 9,6 %. 60 % analytiků doporučuje akcie kupovat. Graficky jsou u každého titulu postupně zobrazeny aktuální dividendový výnos (dividend yield), odhadovaný růst dividendy (estimated dividend growth) a poměr ceny akcie k očekávanému zisku (forwarded P/E).

4. Pfizer

Pfizer - výhled na rok 2011

Tržby za 3. kvartál vzrostly o 39 %, zisk na akcii klesl na 11 centů. Akcie je jedna z relativně nejlevnějších v indexu, ale investoři mají strach kvůli letošnímu konci patentové ochrany řady léků. Analytici však mají optimističtější názor - 19 jich radí kupovat, 6 držet a pouze 2 prodat.

3. General Electric

GE - výhled na rok 2011

Tržby za 3. kvartál klesly o 4,5 %, zisk na akcii vzrostl o 32 %. Firma loni snížila dividendu o 25 %. 53 % analytiků doporučuje akcie kupovat, zbytek držet.

2. JPMorgan Chase

JPMorgan Chase - výhled na rok 2011

Jako řada dalších velkých bank, i JPM během krize snížila dividendy na minimum (5 centů). Nyní by se však podle analytiků měla díky lepší situaci ve finančním sektoru odhodlat k trojcifernému procentnímu zvýšení dividendy. 82 % analytiků akcie firmy hodnotí pozitivně.

1. Bank of America

Bank of America - výhled na rok 2011

Dividenda klesla během krize ze 64 na současný 1 cent. Proto by nemělo být problémem ztrojnásobení vyplácené dividendy.

Zdroj: thestreet.com