Americká výsledková sezóna nabídne hlavně výsledky firem ze spotřebitelského sektoru
|

Americká výsledková sezóna nabídne hlavně výsledky firem ze spotřebitelského sektoru

Výsledková sezóna se v USA chýlí ke konci. V následujícím týdnu se investoři dozví ještě čísla několika velkých společností převážně ze spotřebitelského sektoru. Začátkem týdne, v pondělí, budou zveřejněny výsledky Lowe's. V úterý pak budou reportovat Home Depot, Walmart a Dell. Ve zbytku týdne budou reportovat například Target, GAP nebo Heinz.

Světové akcie Výsledková sezóna

Lowe's (14. 11.)

Lowe's - zisk na akcii

Společnost Lowe's nabízí zákazníkům výrobky pro kutily, bytové doplňky a další vybavení pro zdokonalení bydlení. Největším konkurentem v odvětví je Home Depot, který reportuje o den později.

Analytici očekávají u Lowe's 6,5% růst zisků oproti minulému roku, z 31 centů na akcii na 33 centů. Tržby za toto čtvrtletí by měly dosáhnout 11,7 miliardy USD, což je o 1 % více než loni (11,58 miliardy).

Většina analytiků (61,1 %) doporučuje akcie této společnosti k nákupu, hodnocení Lowe's je mírně vyšší než u 6 největších konkurentů (59,3 %).

Home Depot (15. 11.)

Home Depot - zisk na akcii

Společnost provozuje obchodní síť, v níž najdou zákazníci stavební materiál, potřeby pro kutily a další produkty pro vylepšení bydlení i zahrady, podobně jako Lowe's, který je jeho největším konkurentem.

V konsenzu očekávají analytici růst zisku na 58 centů na akcii oproti loňským 51 centům. Tržby by se ve srovnání s minulým rokem měly zvýšit z 16,6 miliardy USD o 3 % na 17,09 miliardy USD.

70 % analytiků doporučuje akcie Home Depot koupit, což je velmi příznivé hodnocení v porovnání s 48,3 % u jeho 6 nejbližších konkurentů.

Walmart (15. 11.)

Walmart - zisk na akcii

Společnost v USA provozuje obchody různých druhů a velikostí, od diskontních prodejen až po velká obchodní centra.

Konsenzuální odhady zisků za uplynulý kvartál jsou 98 centů na akcii, což by mělo představovat 8,9% růst oproti minulému roku (90 centů). Odhady tržeb za toto čtvrtletí počítají s 5,8% růstem od minulého roku, ze 101,95 na 107,87 miliardy USD.

Většina analytiků (52,2 %) doporučuje akcie této společnosti k nákupu, tento poměr je však stále ještě pod hodnocením jejích 10 největších konkurentů (55,6 % nákupních doporučení).

Dell (15. 11.)

Dell - zisk na akcii

Dell vyrábí stolní počítače, notebooky, software, zálohovací systémy atd. Hlavními konkurenty jsou Apple a Hewlett-Packard.

Analytici očekávají zisk 47 centů na akcii (4,4% nárůst oproti loňským 45 centům). Projekce tržeb počítají s 1,9% meziročním růstem, celkově by tržby za uplynulý kvartál měly být 15,6 miliardy USD ve srovnání s 15,39 miliardy USD loni.

53,6 % analytiků hodnotí akcie Dell k nákupu, jde však o nižší hodnocení než u jeho 10 největších konkurentů, kteří hodnocení "koupit" získali v 68,8 %.

Target (16. 11.)

Target - zisk na akcii

Firma provozuje v USA diskontní prodejny s textilem a bytovými doplňky, také prodává potraviny a další zboží. Jedním z jejích nejvýznamnějších konkurentů v retailovém odvětví je Dollar General, který oznámí výsledky začátkem prosince.

Projekce zisků analytiků počítají se 74 centy na akcii, to představuje 8,8% růst ze 68 centů před rokem. Tržby jsou očekávány na 16,24 miliardy USD, tedy o 4,1 % více než loňských 15,61 miliardy.

Mírná většina analytiků (55 %) doporučuje akcie Target nakupovat. Ve srovnání s hodnocením jeho 10 největších konkurentů (48,3 % "koupit") jde o poměrně příznivý výsledek.

GAP (17. 11.)

GAP - zisk na akcii

Tento americký retailer se specializuje na prodej oděvů, doplňků a kosmetiky. Jeden z jeho hlavních konkurentů Abercrombie & Fitch oznamuje výsledky ve středu 16. listopadu.

Zisk by měl dosáhnout 35 centů na akcii, mělo by tedy jít o pokles o 13 centů na akcii oproti výsledkům z minulého roku. Tržby jsou odhadovány na 3,61 miliardy USD, což znamená meziroční pokles o 1,2 % z 3,65 miliardy.

Analytici akciím GAP věří, 22 z 28 hodnotících doporučuje akcie této společnosti držet.

Heinz (18. 11.)

HJ Heinz - zisk na akcii
Zdroj: BusinessWeek