Býci se těší na duben. Mají pro to řadu důvodů
|

Býci se těší na duben. Mají pro to řadu důvodů

Obchodování v březnu ještě neskončilo, ale pragmatický investor by se již měl dívat na tradiční "sezónní vlivy" na dubnové obchodování na burzách. Historicky je totiž duben podle burzovního almanachu nejlepším měsícem v roce. A kromě statistiky nahrávají posilování akcií v dubnu aktuální býčí argumenty.

Burzovní almanach Býčí trh
Makléři na burze NYMEX

1.

Duben je pro akcie zastoupené v indexu Dow Jones tradičně nejlepším měsícem v roce. Od roku 1950 stouply akcie v průměru o 2 procenta.

2.

Duben je také měsícem, kdy Dow jednou přidal 1 000 bodů, a to v roce 1999. V roce 2001 jeho hodnota poskočila o velmi slušných 856 a v roce 2003 488 bodů.

3.

Trh čeká dobré hospodářské výsledky firem za první čtvrtletí, trhy mají navíc tendenci růst před výsledkovou sezonou více než po ní.

4.

Málokdy je duben spojen v minulosti s velkým poklesem, výjimkou jsou roky 2002, 2004 a 2005.

5.

Nejlepších šest měsíců na burzách končí v dubnu.

6.

V prezidentském předvolebním roce rostou akcie v dubnu dvakrát více, než je dlouhodobý průměr (Dow Jones 4,3 %, S&P 500 3,7 %, NASDAQ 3,7 %). Makléři na burze NYMEX

Kromě burzovní statistiky je také potřeba vzít v potaz další býčí argumenty:

7.

Výsledková sezóna bude podle odhadů skutečně velmi dobrá.

8.

Stále pokračuje druhá fáze kvantitativního uvolňování.

9.

Trh v posledních měsících ukázal velkou dávku odolnosti vůči negativním zprávám, jako byly zemětřesení v Japonsku, evropská dluhová krize nebo nepokoje v severní Africe a na Blízkém východě.

Zdroj: Pragmatic Capitalism