ORCO ve třetím čtvrtletí v provozní ztrátě kvůli projektu Sky Office
|

ORCO ve třetím čtvrtletí v provozní ztrátě kvůli projektu Sky Office

Tržby společnosti ORCO vzrostly ve třetím čtvrtletí 2012 meziročně o 4 % na 45,5 milionu eur, a to především díky vyšším příjmům z hotelového segmentu v Chorvatsku a větším výnosům z developmentu. Firma se však ve čtvrtletí dostala do provozní ztráty 2 miliony eur kvůli znehodnocení zaúčtovanému u německého projektu Sky Office (13 milionů).

ORCO Property Group Akcie ČR Výsledková sezóna

Naopak finanční úroveň zaznamenala výrazné meziroční zlepšení na -15,5 milionu eur, to však bylo především díky příznivému vývoji měnových kurzů. Čistá ztráta se meziročně snížila na 20 milionů eur.

Výsledky hodnotí J&T Banka neutrálně, jelikož zhoršení na provozní úrovni i zlepšení na finanční úrovni bylo dáno především účetním přeceněním bez vlivu na cash flow firmy. Management očekává v tomto roce tržby 250 až 270 milionů eur, kde hlavní položkou bude prodej Sky Office za 117 milionů.

ORCO - výsledky za 3Q2012

ORCO: Úspěšná restrukturalizace, ale omezený potenciál (doporučení "držet")
Snížili jsme cílovou cenu pro akcie ORCO ze 4,3 EUR na 1,65 EUR s doporučením "držet". Úspěch v restrukturalizačním procesu, v němž bylo ORCO schopno směnit výraznou část svých dluhopisů za akcie, a posun v refinancování úvěru GSG dává firmě šanci přežít. Po směně dluhopisů za akcie by společnost měla být téměř bez dluhopisů (zbývá jen zhruba 76 milionů EUR), nejistota v souvislosti se záchranným plánem by měla být překonána.

Zdroj: J&T Banka