Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci vyzvou na souboj rezistenci a čekají na vyřešení fiskálního útesu
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci vyzvou na souboj rezistenci a čekají na vyřešení fiskálního útesu

Začíná prosinec, pro akcie tradičně silný měsíc. Index S&P 500 posílil za posledních 20 let v prosinci hned 16krát. Pravděpodobnost je na straně sázek na růst, ale nemluví se teď o ničem jiném než o fiskálním útesu. Negativní komentáře posílají trh níže, pozitivní naopak nahoru.

Technická analýza VIX Světové akcie Volatilita

V říjnu a listopadu šel hlavní americký index silně dolů a vytvořily se podmínky pro růst. Ten před dvěma týdny přišel a cena dokázala prolomit rezistenci 1 400 až 1 410 bodů, v pátek uzavřel lehce pod 50denním klouzavým průměrem. Zde je nejbližší rezistence (1 423), další na 1 430 bodech (listopadová maxima), pak index bude případně testovat letošní maxima okolo 1 470 bodů.

Na spodní straně jsou určující ceny 1 385 (minimum z minulého týdne) a 1 380 bodů, která začátkem listopadu zafungovala jako support.

S&P 500

S&P 500 - technická analýza

Index volatility VIX zůstal minulý týden prakticky beze změny a v pátek uzavřel pod 16 body. Tak nízko se drží dva poslední týdny. Pro akcie je to pozitivní signál.

Index volatility VIX

VIX - technická analýza

Závěr: Index S&P 500 dokázal listopad uzavřít v mírném plusu, i když v polovině měsíce byl -4,7 %. Nejbližší rezistence jsou na 50denním klouzavém průměru (1 423) a na 1 430 bodech (listopadová maxima). Na spodní straně jsou určující ceny 1 385 (minimum z minulého týdne a 200denní klouzavý průměr) a 1 380 bodů, která začátkem listopadu zafungovala jako support.

Indikátory jsou v býčím nastavení a naznačují další růst. Sezónní pattern také míří nahoru, ale o ničem jiném než o fiskálním útesu se teď nemluví. Index zřejmě čeká před dalším silnějším růstem na závazný příslib vyřešení daňových a výdajových otázek v USA. Pak se máme na co těšit.

To je ale překvapení! Wall Street je pro rok 2013 bullish na akcie!
Zatímco drobní investoři mají strach investovat do akcií, protože je světoví politici i ekonomové zásobují negativními zprávami a výhledy (fiskální útes, zpomalení Číny, dluhová krize v Evropě a další), stratégové a analytici na Wall Street se houfují do býčího stáda. Proč?

Akciové tipy pro předvánoční rally
Ačkoli na Santa Clause narazíte v každém americkém obchodním centru, stále není jisté, zda tento rok navštíví i Wall Street. Silné Santa Claus rally budou letos stát v cestě hlavně obavy z fiskálního útesu, z něhož by se americká ekonomika mohla zřítit začátkem nového roku.