Miláček investorů na novém rekordu: Apple se může stát nejhodnotnější firmou všech dob
|

Miláček investorů na novém rekordu: Apple se může stát nejhodnotnější firmou všech dob

Nový cenový rekord akcií Applu je 648,19 USD. Právě taková byla páteční zavírací cena (v after-marketu akcie dokonce ještě nakoukly výše). Kromě dobré nálady na trhu pomáhá titulu řada spekulací o možném brzkém představení nového modelu iPhonu, podle Wall Street Journalu pak firma jedná s provozovateli kabelových televizí o využití Apple TV jako set-top-boxu.

Světové akcie Apple Tržní kapitalizace
Apple

Analytik Peter Mizek z Jefferies v pátek zvýšil cílovou cenu pro akcie Applu na 900 USD, tedy o dalších 40 % nad současnou rekordní cenou. Pokud ovšem cena akcií Applu překročí 663,68 USD, stane se Apple nejhodnotnější společností všech dob, když překoná tržní kapitalizaci Microsoftu z prosince 1999. Tehdy Microsoft "stál" 618 miliard USD. Inflaci ponechme stranou, není tak sexy jako nový rekord na dohled.

1 000 USD za akcii: Protne cílovou pásku jako první Google, nebo Apple?
Obě nově vyplácejí dividendu, jsou lídry mobilního trhu a soupeří v mnoha odvětvích. Řeč je o Applu a Googlu. Akcie obou firem se obchodují okolo 600 USD a nejednoho odborníka i příznivce těchto společností jistě napadlo, která z akcií jako první protne tisícidolarovou metu. Aktuálně to vypadá spíše na Google. Proč?