Výsledky Fortuny a další pražské příběhy v kostce
|

Výsledky Fortuny a další pražské příběhy v kostce

Během prvních šesti měsíců letošního roku dosáhla sázková společnost Fortuna čistého zisku 5,6 milionu eur (139 milionů Kč), což představuje meziroční zhoršení o 34,9 %. Výše přijatých sázek přesáhla hodnotu 229 milionů eur (5,7 miliardy korun, +9,6 %).

Akcie ČR Fortuna Výsledková sezóna

Objem sázek vzrostl o 10 % především díky růstu online sázení, loterijním hrám a fotbalovému mistrovství Evropy. Za výrazně nižším ziskem byly vysoké provozní náklady, hlubší než očekávaná ztráta v loterii a vyšší zdanění hazardu v České republice.

Fortuna - hospodářské výsledky za 1H2012

Například analytici z Patrie po výsledcích dali cílovou cenu Fortuny do revize s rizikem jejího snížení. Akcie Fortuny po výsledcích ztrácela více než 3 %.

Nižšího doporučení se dočkaly akcie uhelné NWR. Komerční banka nově stanovila cílovou cenu ze 103 Kč na 90 Kč s doporučením "prodat" z původního "držet". Canacord snížil cílovou cenu na 104 Kč ze 114 Kč a ponechal doporučení "equal weight". Akcie NWR v Praze v úvodu ztrácely přes 1,5 %.

A do třetice šipka dolů - finanční společnost Berenberg snížila cílovou cenu pro akcie Vienny Insurance Group na 42,8 EUR z předchozích 46,9 EUR. Doporučení ovšem stále ponechala na "koupit".

Zítra výsledkovou sezónu zakončí poslední tří společnosti, jejichž akcie se obchodují v systému SPAD.

Burza Praha: Poslední týden české výsledkové sezóny v odhadech analytiků
Poslední srpnový týden bude také posledním týdnem výsledkové sezóny na pražské burze za druhý kvartál 2012. Odhady analytiků v přehledných grafech a s krátkým komentářem. Kromě výsledků AAA Auto jde o odhady analytiků z Erste Group.