Připravte se na brutální propad ceny zlata
|

Připravte se na brutální propad ceny zlata

Takovou předpověď dávají do dalších let drahému kovu analytici z Goldman Sachs ve své nedávné analýze. Zlatu předpovídají pokles ceny na 1 200 USD za trojskou unci do roku 2018, tedy téměř o třetinu současné hodnoty. Proč?

Úrokové sazby Zlato Investiční a ekonomický výhled

Goldman Sachs očekává lineární růst reálných úrokových sazeb až na úroveň 2 % do pěti let, což by mělo výrazně přispět k poklesu ceny zlata.

Podle banky jsou hlavní hybatelem ceny zlata reálné úrokové sazby. Když jsou nízké, nebo dokonce negativní (což byl případ Spojených států), cena zlata roste; když je tomu naopak a sazby rostou, cena zlata padá. Americká ekonomika sice ještě není úplně z nejhoršího venku, sazby se stále drží při zemi, ale návrat k normálu bude jistě spojen s jejich růstem.

Zlato

Grafika dne: Takhle vypadá všechno zlato na světě
Warren Buffett to nejednou kritizoval: Co si investoři vezmou na zlatě, až půjde opravdu do tuhého? Jak vypadá unce zlata, rezervy Spojených států nebo všechno zlato na světě ve srovnání s věcmi, jejichž rozměry všichni důvěrně známe? Vizualizace ze serveru Demonocracy.info vás pobaví a ohromí zároveň.

Zdroj: Goldman Sachs