US MARKETOtevírá za: 13 h 7 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+7,92 %
TSLA+6,75 %
AAPL+1,02 %

Za nákup stojí nejvíce amerických akcií za poslední 3 roky

37 procent ze zhruba 6 tisíc amerických akciových titulů volá po koupi, což je nejvíce od září 2007. Vyplývá to z kvantitativního modelu serveru The Street. Agentura S&P sice v úvodu týdne varovala před možnými problémy financování dlouhodobých amerických závazků, podle analytiků však firemní zisky ve Spojených státech dál porostou.

Patria.cz
Patria.cz
20. 4. 2011 | 14:30
Světové akcie

Od svého dna v březnu 2009 si index S&P 500 připsal zhruba 80 % zisk, ale investoři stále váhají kvůli obavám o rizikovost současných investic.

Model The Street Ratings, který kromě potenciálního zisku (růst tržeb a cash flow) započítává i možná rizika (finanční síla, možnost bankrotu), také nevylučuje možnost až 10% poklesu amerického akciového trhu. Pravděpodobnost před rokem hodně skloňované druhé vlny recese a návratu amerických akcií na dno z prvního kvartálu 2009 je však mizivá.

Aktuální vývoj amerických akcií sledujte zde

Optimismus je podpořen například tím, že se celý index S&P 500 obchoduje zhruba na 13,5násobku letošních očekávaných zisků, zatímco historicky dosahuje P/E zhruba 15. Pozitivní názor na další vývoj amerických akcií má i většina analytiků renomovaných amerických bank oslovených agenturou Bloomberg.

Kompletní článek nejdete na serveru Patria.cz

Světové akcie
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika