US MARKETOtevírá za: 0 h 33 m
DOW JONES-0,64 %
NASDAQ+1,61 %
S&P 500+0,72 %
META+2,60 %
TSLA+6,75 %
AAPL+1,02 %

Týden na trzích podle burzovních grafů: Medvědi se připomněli, americké akcie odepsaly téměř 3 %

Ve středu americký akciový index S&P 500 připomněl, že přehnaný optimismus není namístě, páteční seance to pak potvrdila. Celkově S&P 500 za týden odepsal 2,86 %.

S&P 500

Index S&P 500 je od konce května v pásmu 3 000 až 3 200. V první polovině uplynulého týdne měl nakročeno k uzavření cenového odskoku na 3 200. K tomu ale nedošlo, testování rezistence v první třetině června se změnilo na současné testování supportu na spodní hraně pásma.

Na denním grafu se toho mnoho nezměnilo. S&P 500 je od konce května v 200bodovém (6%) rozpětí 3 000 až 3 200. 200- a 50denní klouzavý průměr jsou na podobné úrovni a zesilují support. Pokud by index pokračoval v sestupech, prolomil by podporu i oba klouzavé průměry. Pak by se změnil denní graf a medvědi by nově měli navrch.

Může nadvýkonnost amerických akcií pokračovat?

Může nadvýkonnost amerických akcií pokračovat?

VIX

Index volatility VIX zakončil týden (opět) na zhruba stejné úrovni. Je nad 200- i 50denním klouzavým průměrem a pro akcie vysílá negativní signál.

Závěr

Index S&P 500 středečním a pátečním propadem naznačil, že atakování historických maxim není na pořadu dne. Pravděpodobnější je nyní testování supportu na 3 000. Po propadu indexu o více než 5 % 11. června se benchmark pod 3 000 dostal jen intradenně o dva dny později.

Nepříznivý vývoj z uplynulého týdne by mohl být náznakem změny nálady. Pokračující omezení výplat dividend a zpětných odkupů akcií bank nebo zastavení výdajů na reklamu na sociálních sítích s dopady (nejen) na akcie Facebooku ji v žádném případě nepodpoří.

Akciový trh a růst nerovnosti: Fed (ne)má na vybranou, cena je ale vysoká

Akciový trh a růst nerovnosti: Fed (ne)má na vybranou, cena je ale vysoká

Americké akcieS&P 500Technická analýzaVIXVolatilita
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika