US MARKETOtevírá za: 10 h 54 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+7,92 %
TSLA+6,75 %
AAPL+6,18 %

Týden na trzích podle burzovních grafů: Nejistota před volbami a výsledky některých velkých firem udělaly své, index S&P 500 odepsal téměř procento a půl

Americký akciový index S&P 500 v první polovině týdne pokračoval v minimálních denních pohybech a držel se nad 20denním klouzavým průměrem, ve čtvrtek ale přišla změna a trh klesl o bezmála dvě procenta (pokles táhly akcie společností Meta Platforms a Microsoft). Páteční protipohyb nebyl tak výrazný, a tak index za týden odepsal 1,37 %.

S&P 500

Během čtvrtečního propadu index S&P 500 prolomil support na 5 800, který v předchozích dvou týdnech testoval, ale i další kulatou hladinu 5 700. Index se tak rychle přiblížil k důležitému rozpětí 5 650 až 5 670. To je spolu s 50denním klouzavým průměrem, nad kterým se trh ve čtvrtek i v pátek udržel, nejbližší a důležitá úroveň podpory (byla zde maxima v červenci a srpnu). O 4,5 % níže je silný support na 5 400.

S&P 500 - technická analýza (1. 11. 2024)

VIX

Index volatility VIX je nad 20 body a v druhé polovině týdne se vyhoupl na úrovně maxim ze začátku září a také z října. Je nad 50- i 200denním klouzavým průměrem a pro akciový trh nevysílá optimistický signál.

VIX - technická analýza (1. 11. 2024)

Závěr

Trh má za sebou říjen, který se po pěti měsících stal pro index S&P 500 prvním ztrátovým měsícem (-0,99 %). Od začátku roku nicméně benchmark drží zisk 20,10 %. Historické vzorce naznačují, že po volbách se může situace na trzích začít uklidňovat. V týdnu také Fed rozhodne o měnové politice a pokračuje výsledková sezóna, o kurzotvorné události tedy nebude nouze.

S&P 500 - technická analýza (1. 11. 2024, týdenní)
Americký akciový býk má dobré důvody žít ještě dlouho

Americký akciový býk má dobré důvody žít ještě dlouho

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 4. listopadu

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 4. listopadu

Prezidentské volby v USA: Speciální vysílání IW

Prezidentské volby v USA: Speciální vysílání IW

Americké akcieS&P 500Technická analýzaVIXVolatilita
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

6. 5.-Vendula Pokorná
Evropa