David Tepper (Appaloosa Management): Dražší americké akcie jsem zažil jen na přelomu milénia
|

David Tepper (Appaloosa Management): Dražší americké akcie jsem zažil jen na přelomu milénia

Ocenění amerického akciového indexu S&P 500 na základě očekávaných zisků v následujících 12 měsících (forwardové P/E) se v týdnu vyhouplo na nejvyšší úroveň od roku 2002. Akciový trh je poměrně vysoko a Fed lije na trh další peníze. Akcie Amazonu, Facebooku nebo Alphabetu ve svých cenách již zahrnují optimistické scénáře, uvedl ve vysílání televize CNBC uznávaný hedgeový manažer David Tepper.

Americké akcie Ocenění S&P 500 P/E

"Řekl bych, že více nadhodnocené byly americké akcie snad jen v roce 1999," uvedl zakladatel společnosti Appaloosa Management David Tepper. Forwardové P/E indexu S&P 500 se po propadu ze začátku jara zotavilo a vzrostlo nad 20.

Po Tepperově komentáři ve středu klesly americké akcie jako celek na své denní minimum. "Březnová minima možná již byla dnem současné krize, to ale neznamená, že ceny akcií nemají ze současných úrovní kam klesat," zdůraznil Tepper.

Manažer hedgeového fondu dále zmínil, že je nadále velice opatrný, pokud jde o akciový trh. Sázky na růst, tedy takzvané dlouhé pozice, zaujímají prý aktuálně jen zhruba 10-15 % Tepperova portfolia.

"Amazon nebo Facebook možná nejsou již předražené, v každém případě ale jejich ceny již zahrnují veškeré nyní známé pozitivní scénáře," dodal na adresu tahounů růstu akciového trhu z uplynulých sedmi týdnů David Tepper z Appaloosa Management.

Graf pro pochybovače: Nákupy ve výprodejích se vyplácejí
Globální akcie, a ty americké především, mají za sebou od února pořádnou houpačku. Nejprve hluboký a rekordně rychlý propad, následně odraz od lokálního dna. Stihli jste nakoupit?
Zdroj: CNBC