David Tepper: Býčí trend na americké burze je v pozdní fázi
|

David Tepper: Býčí trend na americké burze je v pozdní fázi

Šéf společnosti Appaloosa Management David Tepper si není jistý dalším směřováním cen akcií, a to především kvůli obchodní válce USA s Čínou. Snižuje proto své pozice v amerických akciích.

Americké akcie S&P 500 Investiční guru Ekonomické a politické hrozby

David Tepper ve svém fondu spravuje zhruba 14 miliard USD. Kvůli začínající obchodní válce Spojených států s Čínou je opatrnější než v minulosti. "Pokud budou USA dále zavádět nová cla na čínské zboží, bude to pro akciový trh náročné," uvedl spoluzakladatel Appaloosa Management.

Pokud by se napětí v obchodních vztazích dvou největších ekonomik světa dále zvyšovalo, může to podle Teppera srazit ceny amerických akcií o 5-20 %.

Sám má aktuálně vůči americkému trhu expozici na úrovni 25 %, ačkoli stále říká, že věří v růst cen (jeho expozice je celkově LONG). Cenné papíry v USA jsou podle něj férově oceněny, pokud se nebude vyostřovat obchodní spor s Čínou.

Zkraje roku byl slavný investor větším optimistou. Akciový býk v Americe měl podle něj další prostor pro svůj růst, a to hlavně díky daňovým škrtům. Jeho současné varování je proto namístě vnímat, protože již tehdy platily časté výtky na adresu amerických akcií, zejména týkající se jejich nadprůměrného ocenění.

Zdroj: CNBC