Americké akcie v pátek obnovily růst, za celý týden stouply hlavní indexy o 2 až 3,5 %

Americké akcie zahájily páteční seanci opatrným růstem a v plusu se držely celý den. V druhé polovině obchodování hlavní indexy ustály i projev šéfky Fedu Janet Yellenové, která během vystoupení na Harvardově univerzitě řekla, že by Fed měl brzy opatrně zvýšit úrokové sazby. Pozornost trhy věnovaly i revidované zprávě o vývoji americké ekonomiky na začátku letošního roku. V týdenním horizontu americké akcie zpevnily nejvíce za poslední dva měsíce.
Dow v pátek stoupl o 0,25 % na 17 873,22 bodu, širší S&P 500 zpevnil o 0,43 % na 2 099,06 bodu a Nasdaq Composite vzrostl o 0,65 % na 4 933,50 bodu. Index volatility VIX klesl o 2,31 % na 13,12 bodu a výnos 10letých vládních dluhopisů USA se zvýšil o dva bazické body na 1,851 %.
V plusu skončilo v pátek osm z deseti hlavních sektorů, nejvíce se dařilo sektorům cyklického a necyklického spotřebního zboží a technologickému odvětví. Pod nulou skončily sektor základních materiálů a energetické odvětví a jen minimálně stouplo telekomunikační odvětví.
Od pondělí do pátku Dow přidal 2,13 %, S&P 500 vzrostl o 2,28 % a Nasdaq Composite přidal 3,44 %. Pro index Dow jde o nejlepší týden od týdne do 18. března, a pro S&P 500 dokonce od týdne do 4. března.
V indexu Dow v pátek nejvíce zdražily akcie mobilního operátora Verizon Communications (+0,92 %), vydavatele platebních karet Visa (+0,84 %) a softwarové společnosti Microsoft (+0,83 %). Nedařilo se naopak cenným papírům řetězce restaurací s rychlým občerstveném McDonald's (-0,44 %), výrobce těžké stavební a těžební techniky Caterpillar (-0,17 %) nebo maloobchodního řetězce Wal-Mart (-0,14 %).
"Ekonomika se dále zlepšuje, její růst podle všeho zrychluje. Jestliže to tak půjde dál a nadále se bude zlepšovat i situace na trhu práce, což očekávám, bylo by zvýšení sazeb v příštích měsících přiměřeným krokem," řekla v pátek v ostře sledovaném projevu na Harvardově univerzitě Janet Yellenová.
Finanční trhy vzhledem k výraznému zpomalení růstu americké ekonomiky v posledních dvou čtvrtletích donedávna očekávaly, že Fed naváže na krok z loňského prosince nejdříve ke konci roku. Minulý týden však vyšel zápis z posledního zasedání Fedu, na němž dali jeho činitelé najevo, že pokud se bude stav ekonomiky zlepšovat, bude možné přistoupit k dalšímu zvýšení úrokových sazeb už v červnu.
Nyní se podle agentury Reuters analytici zaměřují zejména na červenec. Příští měsíc podle nich Fed zřejmě ještě nezakročí, aby nezhoršil situaci na finančních trzích, které by mohly zasáhnout otřesy v souvislosti s britským referendem o vystoupení z Evropské unie naplánovaným na 23. června.
Z jednotlivých titulů byl pátek úspěšný i pro akcie farmaceutické společnosti Valeant Pharmaceuticals (+5,49 %), které posílily o více než pět procent poté, co se na trhu objevila zpráva, že firma dříve v tomto roce odmítla nabídku na převzetí od japonské společnosti Takeda Pharmaceutical.
Přes procento přidaly akcie technologického holdingu Alphabet (+1,45 %) po zprávě, že firma Google ve čtvrtek vyhrála letitý spor se softwarovým vývojářem Oracle. Jádrem pře bylo využívání programovacího jazyku Java, v současnosti vlastněného Oraclem, v operačním systému Android, jehož autorem je Google.
Dolar po projevu šéfky Fedu zpevnil, ropa se vrátila pod 50 USD
Dolar v pátek po projevu Yellenové a příznivých statistických údajích posílil a dolarový index stoupl nejvýše za dva měsíce. V závěru obchodování euro vůči dolaru oslabovalo o 0,7 % na 1,1114 USD a k jenu klesalo o 0,2 % na 122,61 JPY. Dolar vůči jenu posiloval o půl procenta na 110,32 JPY. Dolarový index, který měří výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, se zvyšoval o 0,7 % na 95,77 bodu.
Páteční statistika ukázala, že tempo růstu americké ekonomiky v prvním čtvrtletí zpomalilo, avšak ne tak prudce, jak se původně myslelo. Podle zpřesněné zprávy ministerstva obchodu USA hrubý domácí produkt stoupl v prvním čtvrtletí o 0,8 % místo původně uváděných 0,5 %. V předešlém kvartálu vzrostla největší světová ekonomika o 1,4 %.
Světové ceny ropy v pátek sestoupily ze čtvrtečních sedmiměsíčních maxim nad 50 dolary za barel. Obchodníci předpokládají, že díky silnému oživení cen z lednových 12letých minim by mohla těžba suroviny začít znovu růst. Ropný trh oslabil i silnější dolar.
Cenám ropy v minulých dnech pomáhaly k růstu výrazné výpadky těžby v řadě zemí od Kanady po Nigérii. Ty snížily světovou denní produkci o čtyři miliony barelů, podle analytiků jde ale vesměs jen o dočasný problém.
Zlato v pátek zlevnilo o 1,19 % na 1 211,65 USD za trojskou unci a cena stříbra klesla o 0,55 % na 16,18 USD za trojskou unci.
Hlavní páteční události na amerických trzích
- Americká centrální banka (Fed) by v příštích měsících měla opatrně zvýšit úrokové sazby, protože stav amerického hospodářství se zlepšuje. V pátek to během vystoupení na Harvardově univerzitě řekla šéfka centrální banky USA Janet Yellenová. Její slova dále zvýšila pravděpodobnost brzkého přitvrzení dosud výrazně uvolněné měnové politiky.
- Americká ekonomika zpomalila v letošním prvním čtvrtletí celoročně přepočtený růst na 0,8 %, což je nejslabší tempo růstu za poslední rok. Výsledek páteční zpřesněné zprávy ministerstva obchodu USA byl však lepší než první dubnový odhad, který ukazoval na zpomalení růstu na 0,5 %. V předešlém kvartálu vzrostla největší světová ekonomika o 1,4 %. K lepšímu výkonu přispěl nižší obchodní deficit spolu se zlepšením firemních zisků. Ekonomiku však celkově srážel silný kurz dolaru a slabá zahraniční poptávka, což podkopalo vývoz a průmyslový sektor. Nadále ji oslabuje také propad investic v energetickém sektoru, který je reakcí na dvouletý pokles světových cen ropy.
- Růst spotřeby amerických domácností dosáhl v prvním čtvrtletí letošního roku hodnoty 1,9 %, stejně jako v kvartálu předchozím. Očekávalo se ale, že tempo růstu bude ještě o dvě desetiny procentního bodu vyšší.
- Zisky amerických korporací v prvním čtvrtletí letošního roku stouply ve srovnání s předchozím kvartálem o 0,6 %, kdy naopak mezikvartálně o 8,4 % klesly.
- Firmy z Ruska a USA uvedou společně na americký trh ruské jaderné palivo pro tlakovodní reaktory provozované ve Spojených státech. Podle zprávy agentury TASS se na "strategické alianci" dohoda ruská palivová společnost TVEL s americkou firmou Global Nuclear Fuel Americas (GNF-A). Dohoda podléhá schválení americké Komise pro regulaci jaderné energie (NRC).
- Vývojář aplikace Snapchat se podle všeho připravuje ke vstupu na burzu. Nový člen představenstva firmy Stan Merseman na své soukromé internetové stránce píše, že "pomáhá generálním a finančním ředitelům připravovat jejich firmy na existenci ve formě akciových společností". V minulosti již Meresman na burzu pomohl například firmám LinkedIn, Zynga, Riverbed Technology a Polycom.
- Těžařská společnost Freeport-McMoRan údajně jedná o odprodeji přinejmenším části svých provozů v Jižní a Severní Americe.
- Počet aktivních vrtů pro těžbu ropy v uplynulém týdnu klesl o dva na 316. V předchozím týdnu se poprvé po devíti týdnech počet aktivních ropných vrtů nesnížil. Počet aktivních vrtů pro těžbu zemního plynu pak v uplynulém týdnu vzrostl o dva na 87.
Nejdůležitější události uplynulého týdne na amerických trzích
- Index nákupních manažerů v americkém zpracovatelském sektoru v květnu podle rychlého odhadu společnosti Markit Economics klesl na 50,5 bodu z 50,8 bodu v dubnu. Čekal se přitom růst ukazatele na 51 bodů. Index se tak pomalu přibližuje k úrovni 50 bodů, která je předělem mezi pásmem růstu a poklesu aktivity, a aktuálně se nachází nejníže od října 2009. Podle firem, které byly do výzkumu zahrnuty, nejistý ekonomický výhled odrazuje jejich zákazníky od dalších objednávek a nutí je k obezřetnému hospodaření.
- Ani případné rozhodnutí Britů vystoupit z Evropské unie, tedy takzvaný brexit, neovlivní rozhodování americké centrální banky (Fed) o nastavení úrokových sazeb. V pondělí to řekl šéf saintlouiského Fedu James Bullard. Referendum o vystoupení ostrovního království z EU se bude konat 23. června. Bullard dále poznamenal, že odhodlání Fedu přistoupit již brzy k dalšímu zvýšení úrokových sazeb podporují další zlepšování situace na trhu práce USA, pomalé přibližování se tempa růstu cen ke 2 % a polevující protirůstové faktory v zahraničí.
- Podmínky pro další zvýšení úrokových sazeb ve Spojených státech byly všeobecně splněny. V rozhovoru pro list Financial Times to uvedl šéf bostonského Fedu Eric Rosengren. Podle analytiků je Rosengrenovo vyjádření dalším důkazem o odhodlanosti americké centrální banky opět základní úrokovou sazbu zvýšit již na červnovém zasedání, jak naznačil minulý týden zveřejněný zápis z dubnového zasedání měnového výboru Fedu.
- Hillary Clintonová, pravděpodobná kandidátka na post prezidentky USA za demokraty, stále mírně vede v souboji s Donaldem Trumpem, favoritem na kandidáta na amerického prezidenta za republikány, její náskok se ale povážlivě ztenčuje. Kdyby se o tom, kdo ovládne Bílý dům, rozhodovalo nyní, volilo by podle NBC News Clintonovou 46 % registrovaných voličů, zatímco Trumpovi by hlas dalo 43 % lidí. NBC News upozorňuje, že rozdíl je jen velice těsný, statistická chyba dosahuje 3,1 %.
- Německá farmaceutická a chemická společnost Bayer nabídla převzetí americké firmě Monsanto, největšímu světovému producentovi osiv, za zhruba 62 miliard dolarů. Německá firma to uvedla v pondělním sdělení. Transakcí by vznikl největší dodavatel příslušenství pro zemědělskou výrobu na světě.
- Vietnamská letecká společnost VietJet si u americké strojírenské společnosti Boeing objednala sto letadel 737 MAX 200 v katalogové hodnotě 11,3 miliardy dolarů. Oznámily to v pondělí aerolinky, které se tím stávají jedním z nejrychleji rostoucích nízkonákladových přepravců v jihovýchodní Asii.
- Americké novinové vydavatelství Tribune Publishing odmítlo vylepšenou nabídku většího konkurenta Gannett na svoje převzetí. Největší americké novinové vydavatelství nabízelo majiteli listů Los Angeles Times a Chicago Tribune převzetí za 15 USD za akcii, tedy celkem za zhruba 864 milionů USD. Tribune Publishing ale chce s Gannettem dále jednat a zajistí mu přístup k některým důvěrným firemním informacím.
- Americký průmyslový konglomerát General Electric (GE) věří, že v Saúdské Arábii díky ekonomickým reformám do roku 2020 zdvojnásobí svoji pracovní sílu na 4 000 lidí. Společnost dále oznámila, že bude rozvíjet spolupráci se státní společností Saudi Arabian Industrial Investments za účelem tvorby joint venture podniků s cílem zvýšit průmyslové kapacity pouštního království, a uvedla, že se Saúdskou Arábií uzavřela sérii investičních smluv za více než 1,4 miliardy USD. Projekty v hodnotě miliardy dolarů mají být realizovány do roku 2017.
- Americká těžařská společnost Freeport-McMoRan oznámila, že ruší plán na IPO své divize těžby ropy a zemního plynu. Důvody rozhodnutí společnost nespecifikovala. Freeport-McMoRan se kromě těžby ropy a plynu věnuje též těžbě mědi molybdenu a zlata.
- Americká firma LendingClub, která je největší internetovou platformou pro zprostředkovávání přímých půjček, si najala banku Jefferies na pomoc s hledáním investorů pro financování přímého úvěrování. LendingClub má problémy s financováním P2P půjček poté, co vyšlo najevo, že manipulovala s daty v jednom z prodávaných balíků půjček tak, aby vyhověla žádosti Jefferies Group, která je chtěla odkoupit.
- Seniorní viceprezident společnosti Valeant Pharmaceuticals Brian Stolz rezignoval na svoji funkci.
- Spojení amerických pojišťoven Anthem a Cigna se může zpozdit. Podle listu WSJ se totiž firmy nemohou shodnout na některých detailech své plánované fúze. Pokud ke spojení společností dojde, vznikne největší americká zdravotní pojišťovna podle počtu klientů.
- Americký finanční ústav Bank of America není odpovědný za své podvody s rizikovými hypotékami z doby těsně před finanční krizí, a nemusí proto zaplatit pokutu ve výši 1,27 miliardy USD. Rozhodl o tom v pondělí federální odvolací soud v New Yorku.
- Americká investiční společnost Ares Capital převezme za 3,4 miliardy USD svého menšího konkurenta American Capital. Plyne to z pondělního sdělení obou společností, které se zaměřují na poskytování úvěrů středně velkým firmám. Zaplňují tak mezeru, která v tomto segmentu vznikla kvůli opatrnosti velkých bank, uvedla agentura Reuters.
- Společnost Staples, americká jednička na trhu s kancelářskými potřebami, hledá potenciální zájemce o své evropské aktivity. Uvedl to britský list Sunday Times. Společnost tak podle listu reaguje na zrušení šestimiliardové fúze s konkurentem Office Depot.
- Analytici americké investiční banky Goldman Sachs přidali poskytovatele služeb v ropném průmyslu Schlumberger na seznam "conviction buy". Akcie firmy tak podle nich na americkém akciovém trhu patří mezi nejatraktivnější tituly k nákupu a aktuálně pro příštích 12 měsíců nabízejí zhruba 29% růstový potenciál.
- Tempo objevování nových ložisek ropy loni kleslo na nejnižší úroveň od roku 1952. Je to důsledek dvouletého propadu cen ropy na světových trzích a omezování investic do průzkumu a otevírání nových zdrojů. V pondělní zprávě to uvedli analytici americké banky Morgan Stanley.
- Prodeje nových domů v USA v dubnu meziměsíčně vyskočily o nečekaných 16,6 % na celoročně přepočítané tempo 619 tisíc jednotek. Naposledy se tento údaj ocitl nad 600 tisíci v roce 2008. Očekával se pouze 2,3% růst na 523 tisíc jednotek. Březnový údaj byl revidován na 531 tisíc z dříve hlášených 511 tisíc.
- Světové ceny ropy narazily na své dno a obrat, který započal na začátku roku, bude pokračovat. V úterní poznámce to napsala finanční skupina Citigroup. Obrat trendu na trhu s černým zlatem podle ní podporují faktory nahrávající obnovování rovnováhy mezi nabídkou ropy a poptávkou po této strategické surovině.
- Sociální síť Twitter dá v příštích měsících svým uživatelům více prostoru pro osobní vyjádření. Nově přestane do limitu 140 znaků u zpráv, takzvaných tweetů, započítávat multimediální odkazy, jako jsou fotografie, videa, či jména těch, kterým je zpráva určena jako odpověď. Rozhodnutí je další snahou firmy zjednodušit služby a přilákat více uživatelů.
- Americká biotechnologická společnost Monsanto v úterý odmítla nabídku na převzetí za zhruba 62 miliard dolarů, kterou jí předložil německý chemický a farmaceutický koncern Bayer. Pondělní nabídka je podle Monsanta neúplná a finančně nedostatečná. Americký podnik ale dal najevo, že o svém převzetí je ochoten s Bayerem dále jednat.
- Německý automobilový koncern Volkswagen učinil ve Spojených státech zásadní pokrok k dosažení konečné dohody o řešení skandálu kolem měření emisí. Oznámil to v úterý americký federální soudce. Některé důležité otázky však zůstávají nezodpovězené, včetně toho, kolik bude druhá největší světová automobilka muset zaplatit na pokutách za porušení amerických pravidel na ochranu ovzduší. Volkswagen má konečnou dohodu s americkými úřady a tamními majiteli dotčených vozů najít do 21. června.
- Japonská automobilka Toyota Motor a americká firma Uber Technologies chtějí prozkoumat možnosti spolupráce v oblasti sdílené dopravy. Společnosti kvůli tomu uzavřely předběžnou dohodu. Informovala o tom agentura Bloomberg. Největší japonská automobilka a společnost Mirai Creation Investment Limited Partnership se v rámci tohoto partnerství rovněž rozhodly investovat do Uberu.
- Goldman Sachs snižuje doporučení na akcie General Mills na "prodávat" z "neutral".
- BMO zvyšuje doporučení na akcie Deere & Co. na "outperform" z "market perform".
- Výroba nápoje Coca-Cola ve Venezuele byla kvůli nedostatku cukru v zemi pozastavena, výroba dietních nápojů bez cukru pokračuje. Společnost před brzkým pozastavením výroby slazených nápojů ve Venezuele varovala již o víkendu.
- Cowen zvyšuje doporučení na akcie Microsoftu na "outperform" z "market perform".
- Monness Crespi Hardt snižuje cílovou cenu akcií Twitteru na 18 z 22 dolarů.
- Americký Úřad pro energetické informace (EIA) oznámil, že zásoby ropy v USA minulý týden klesly o 4,2 milionu barelů. Ačkoli je to mnohem více než 2,5 milionu barelů, jež předpovídali analytici v anketě agentury Reuters, není to tak výrazný pokles, jaký v úterý avizovala organizace API. Ta uvedla, že zásoby klesly o 5,2 milionu barelů.
- Index cen domů FHFA stoupl v dubnu meziměsíčně o 0,7 % (odhad: 0,5 %, březen: revize na 0,5 % z 0,4 %) a meziročně o 6,1 % (březen: 5,6 %).
- Index nákupních manažerů v oblasti služeb v květnu předběžně 51,2 bodu (odhad: 53,1 bodu, duben: 52,1 bodu). Celkový index (včetně průmyslu) předběžně klesl na 50,8 bodu z 52,8 bodu.
- Americký softwarový gigant Microsoft plánuje další zeštíhlení své divize pro výrobu chytrých telefonů, které bude zahrnovat zrušení až 1 850 pracovních míst. Oznámila to ve středu firma, která tak podle agentury DPA reaguje na slabý zájem o své smartphony. Dodala, že opatření bude spojeno s odpisy hodnoty majetku a restrukturalizačními náklady v rozsahu kolem 950 milionů dolarů.
- Americká automobilka Ford Motor svolává v Severní Americe do servisů asi 271 000 pick-upů F-150, které mohou mít problém s brzdami. Informovala o tom agentura AP.
- Burzovní orgány v USA začaly vyšetřovat čínskou společnost Alibaba Group Holding. Chtějí zjistit, zda internetový prodejce svými účetními praktikami neporušil americké federální zákony, uvedla v úterý firma. Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) Alibabu mimo jiné požádala o dokumenty a informace, které se týkají postupů při konsolidaci zisků a transakcí se spřízněnými stranami.
- Společnost AT&T, která je druhým největším mobilním operátorem ve Spojených státech, má zájem o internetové aktivity Yahoo!. Agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje uvedla, že AT&T již učinila nabídku na převzetí těchto aktivit. Společnost Yahoo! své základní internetové aktivity nabídla k prodeji v březnu. AT&T se původně rozhodla, že nabídku nepodá. Představitelé AT&T ani Yahoo! se ke zprávě nechtěli vyjádřit.
- Americké antimonopolní úřady vyšetřují Anheuser-Busch InBev kvůli novým pobídkám pro distributory, které údajně znevýhodňují konkurenční firmy.
- Amazon plánuje vytvořit dva tisíce pracovních míst na plný úvazek.
- Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech v týdnu do 21. května klesl na 268 tisíc z 278 tisíc v předchozím týdnu. Čekal se pokles na 275 tisíc. Pod hodnotou 300 tisíc se ukazatel nachází již 64 týdnů. Počet pokračujících žádostí ale v týdnu do 14. května stoupl na 2,163 milionu z 2,153 milionu (revidováno z 2,152 milionu), čekalo se 2,146 milionu.
- Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA v dubnu meziměsíčně stouply o 3,4 % (odhad: +0,5 %, březen: +1,9 %).
- Největší americká automobilka General Motors v Číně svolá do servisů téměř 2,2 milionu aut. Firma uvedla, že se u nich může projevit koroze ventilů v klikové skříni motoru. Opatření se týká zhruba 1,1 milionu vozů Chevrolet Cruze, 834 000 vozů Buick Excelle, 159 000 vozů Chevrolet Epica a 18 000 vozů Chevrolet Aveo. Automobilka tyto informace potvrdila, neposkytla k nim ale žádné další podrobnosti.
- Americký provozovatel internetové aplikace pro taxislužbu Uber plánuje do měsíce nabídnout své služby v hlavních městech Ghany, Ugandy a Tanzanie. Řekl to ve čtvrtek generální manažer Uberu pro oblast subsaharské Afriky Alon Lits. Firma již nyní působí ve dvou městech v Keni a Nigérii a v pěti městech Jihoafrické republiky.
- Francouzští vyšetřovatelé prohledali 18. května francouzskou centrálu amerického řetězce rychlého občerstvení McDonald's. Podle agentury Reuters francouzské úřady společnost vyšetřují kvůli daním.
- Americké technologické společnosti Microsoft a Facebook společně vybudují nové vysokokapacitní kabelové spojení přes Atlantský oceán. Projekt odpovídá na rostoucí poptávku zákazníků po vysokorychlostních internetových službách, sdělily ve čtvrtek obě firmy.
- Americká internetová a technologická společnost Google z holdingové rodiny Alphabet vyhrála letitý spor se softwarovým vývojářem Oracle. Jádrem pře bylo využívání programovacího jazyku Java, v současnosti vlastněného Oraclem, v operačním systému Android, jehož autorem je Google.
- Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump ve čtvrtek prohlásil, že je nakloněn stavbě ropovodu Keystone XL mezi Kanadou a Spojenými státy, kterou prezident Barack Obama zablokoval kvůli obavám o životní prostředí. Trump rovněž slíbil odstoupit od pařížské dohody o klimatu, která má udržet globální oteplování výrazně pod dvěma stupni Celsia. Podle Trumpa má Obamova ekologická politika ničivé dopady na pracovní místa ve Spojených státech.
Výsledková sezóna v uplynulém týdnu
- Výsledky Best Buy v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,44 USD (odhad: 0,35 USD), tržby 8,44 miliardy USD (odhad: 8,29 miliardy USD).
- Výsledky Hewlett Packard Enterprise v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,42 USD (v souladu s odhady), tržby 12,71 miliardy USD (odhad: 12,36 miliardy USD).
- Tržby amerického klenotnictví Tiffany se v prvním finančním čtvrtletí snížily meziročně o 7,4 % na 891,3 milionu dolarů. Zaznamenaly tak nejvýraznější propad od vrcholu světové finanční krize v roce 2009. Společnost se potýká s negativními dopady silného dolaru. Ten odrazuje zahraniční turisty od nákupů v USA a současně snižuje hodnotu zahraničních příjmů podniku. Akcie ve středu po počátečních ztrátách nakonec +0,06 %.
- Výsledky HP ve 2FQ2016: Očištěný zisk na akcii 0,41 USD (odhad: 0,38 USD), tržby 11,59 miliardy USD (odhad: 11,72 miliardy USD). Firma čeká v tomto kvartálu zisk na akcii 0,37-0,40 USD (odhad: 0,40 USD) a za celý rok 1,59-1,65 USD (sníženo z 1,69 USD) na akcii (odhad: 1,59 USD). Akcie ve středečním after-marketu zhruba -3 %.
- Výsledky Dollar Tree v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,16 USD (odhad: 1,07 USD), tržby 5,37 miliardy USD (odhad: 5,41 miliardy USD).
- Výsledky Dollar General v 1Q: Zisk na akcii 1,03 USD (odhad: 0,95 USD), tržby 5,27 miliardy USD (odhad: 5,28 miliardy USD).
- Výsledky Abercrombie & Fitch v 1Q: Ztráta na akcii 0,59 USD (odhad: -0,51 USD), tržby 685,5 milionu USD (odhad: 709,5 milionu USD).
- Výsledky Patterson v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,77 USD (odhad: 0,75 USD), tržby 1,45 miliardy USD (odhad: 1,47 miliardy USD).
- Výsledky Signet Jewelers v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,95 USD (odhad: 1,94 USD), tržby 1,58 miliardy USD (odhad: 1,54 miliardy USD).
- Výsledky Airgas v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,20 USD (odhad: 1,24 USD), tržby 1,29 miliardy USD (odhad: 1,34 miliardy USD).
Zdroj: CNBC, MarketWatch, ČTK
Aktuality
