US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,79 %
NASDAQ+1,15 %
DOW JONES+1,01 %
PX+0,74 %
ČEZ+0,31 %
NVIDIA+2,21 %

Britská libra zareagovala na prohlášení Mayové růstem

Britská libra v reakci na oznámení premiérky Theresy Mayové o předčasných volbách posílila na 1,2593 USD. Opačným směrem zamířily akcie.

Redakce IW
Redakce IW
18. 4. 2017 | 13:21
Britská libra

Libra dopoledne vůči dolaru zpevnila na třítýdenní maximum 1,2608 USD/GBP, po avizování tiskové konference britské premiérky pak oslabila téměř o jeden cent. Na její prohlášení však zareagovala růstem na 1,2593 USD/GBP a kolem 13.00 SELČ už kurz činil 1,265 GBP/USD.

Britská premiérka v úterý oznámila, že chce 8. června uspořádat předčasné volby. Šéfka vlády svůj krok na mimořádném tiskovém brífinku zdůvodnila nejednotou současného britského parlamentu v otázkách chystaného odchodu Británie z EU.

"V tomto okamžiku není premiérčin krok vnímám jako negativní," uvedl představitel Bank of New York Mellon Simon Derrick v rozhovoru s agenturou Reuters. Veřejnost je toho názoru, že postavení Theresy Mayové ve volbách posílí. "Je to politicky prozíravý krok a mohl by přispět k uklidnění situace po vystoupení Británie z Evropské unie," dodal Derrick. Nicméně nejistota z výsledku voleb podle jeho mínění zřejmě zabrání libře v dalším růstu.

Akciová burza v úterý naopak zažila nejhorší den od 27. června 2016, index FTSE, v němž řada titulů profituje právě ze slabší libry, klesl o 1,6 % a až na jednu výjimku se propadly všechny akcie.

Zdroj: ČTK

Britská libraMěnyPolitikaSpojené království
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciový trh je asymetricky nakloněný býkům, chce to ale někdy hodně pevné nervy

Akciový trh je asymetricky nakloněný býkům, chce to ale někdy hodně pevné nervy

20. 10.-Andrej Rády
Akciový trh