US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,94 %
NASDAQ+0,97 %
S&P 500+0,80 %
ČEZ+0,33 %
KB-0,20 %
Erste+0,91 %

Pražská burza zažívá skvělý rok, tři emise už letos dokázaly zpevnit o více než 50 %

Tři emise z hlavního trhu pražské burzy vzrostly od začátku roku už o více než 50 %. Trh v Rybné ulici je také i nadále nejštědřejším trhem v regionu střední a východní Evropy, co se dividendového výnosu týče.

Redakce IW
Redakce IW
9. 11. 2017 | 11:50
Akcie ČR

Největší nárůst doposud zaznamenaly akcie Unipetrolu, které od začátku roku zpevňují dokonce o více než 106 %. Více než 50 % přidávají také sázkařská Fortuna (+72,8 %) a mediální společnost CME (+50,1 %).

Pražská burza také nadále patří k jednomu z nejvíce ziskových trhů, co se dividendového výnosu týče. V rámci zemí střední a východní Evropy je trhem s největším dividendovým výnosem, který aktuálně činí 5,3 %.

Hlavní index pražské burzy si od začátku roku zatím připsal 14,6 %, index PX-TR, do jehož výnosu jsou započítávány i dividendy, dokonce 21 %.

Zdroj: BCPP

Akcie ČRCME (CETV)FortunaIndex PXIndex PX-TROrlen UnipetrolPražská burza
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

25. 6.-Tomáš Beránek
Průmyslové kovy