US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,35 %
NASDAQ-0,36 %
S&P 500-0,42 %
ČEZ+0,24 %
KB+0,57 %
Erste+0,14 %

Japonská SoftBank a čínská Didi spustí v Japonsku taxislužbu

Čínský provozovatel alternativní taxislužby Didi Chuxing a japonská investiční skupina SoftBank chystají na letošek spuštění sdílené taxislužby v Japonsku. Vyplývá to z pátečního prohlášení obou firem.

Redakce IW
Redakce IW
9. 2. 2018 | 10:15
Japonsko

Čínská společnost se usilovně snaží zakotvit na zahraničních trzích, v Japonsku ale alternativní taxislužba podléhá přísným pravidlům a zavedené firmy tvrdě lobbují proti deregulaci.

DiDi je po Uberu druhou nejhodnotnější začínající firmou, kterou podporuje rizikový kapitál. Její hodnota se pohybuje kolem 50 miliard USD. V Číně působí ve 400 městech a má asi 400 milionů klientů. Vedle Softbank ji mimo jiné podporují čínské internetové firmy Alibaba a Tencent. DiDi před rokem koupila aktivity Uberu v Číně. V lednu se dohodla na akvizici kontrolního podílu na brazilské společnosti 99 za více než miliardu dolarů. Příležitosti hledá také v Mexiku, Hongkongu a na Tchaj-wanu.

Vedle Didi drží japonská SoftBank podíl také v jeho indickém rivalovi Ola a jihoasijském Grab. Minulý měsíc se stala největším akcionářem Uberu. Zakladatel a šéf SoftBank Masajoši Son před pár dny řekl, že vzhledem k posunům na trhu s automobily mohou mít platformy pro sdílení vozidel "v budoucnu větší hodnotu než samotný automobil", uvedla agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Asijské akcieČínaJaponské akcieJaponsko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Index S&P 500 je nejdražší v historii. Těchto 20 slibných firem se ale vymyká

Index S&P 500 je nejdražší v historii. Těchto 20 slibných firem se ale vymyká

dnes-Andrej Rády
Americké akcie