US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,38 %
NASDAQ-0,50 %
S&P 500-0,50 %
ČEZ-0,23 %
KB-0,68 %
Erste+0,50 %

OMV hlásí zvýšení provozního čtvrtletního zisku o 67 procent

Rakouská ropná a plynárenská skupina OMV ve čtvrtém čtvrtletí meziročně zvýšila očištěný provozní zisk o 67 procent na 688 milionů eur. Přispěly k tomu vyšší příjmy z prospekce ropy v Norsku a Libyi, jakož i růst cen ropy na světových trzích, uvedla ve středu firma. Navrhla navýšit dividendu za rok 2017 o 25 procent na 1,50 eura na akcii.

Redakce IW
Redakce IW
21. 2. 2018 | 9:40
OMV

Analytici v anketě agentury Reuters v průměru odhadovali, že OMV dosáhne ve čtvrtém čtvrtletí zisku 716 milionů eur. Firma sama pak zisk odhadovala na 674 milionů. Očištěný zisk nezahrnuje mimořádné položky a změnu hodnoty zásob.

Náklady na barel ropného ekvivalentu byly v posledním loňském čtvrtletí zhruba stejné jako ve třetím a činily 8,8 USD. Výkonný ředitel firmy Rainer Seele se snaží srazit výdaje nákupem ropy v Rusku, kde výrobní náklady činí jen dva dolary na barel ropného ekvivalentu.

OMV ve čtvrtém čtvrtletí těžila z růstu cen severomořské ropy Brent v průměru o 24 procent a předpokládá, že letos se budou pohybovat kolem 60 dolarů za barel.

V listopadu se rakouské firmě podařilo dokončit akvizici podílu 24,99 procenta na jednom z největších ruských polí s plynem Južno-Russkoje. Zaplatila za něj 1,72 miliardy eur. V prosinci pak koupila 40procentní podíl na podniku Smartics, který je předním rakouským provozovatelem nabíjecích stanic pro elektromobily.

OMV působí i v České republice, kde provozuje 220 čerpacích stanic.

Zdroj: ČTK

Evropské akcieOMVRakouskoVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

MrBeast: Génius éry sdílení, patron digitální naděje i trn v oku

MrBeast: Génius éry sdílení, patron digitální naděje i trn v oku

17. 9.-Andrej Rády
Byznys a podnikání